تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور A60

افزایش میزان اطلاعاتی که لازم است افراد در حفظ و نگهداری آن کوشش زیادی به خرج دهند، باعث شد تا هاردهای اکسترنال به بازار آمده و توجه این افراد را به خودش جلب کند. حجم بسیار زیاد هاردهای اکسترنال، به همراه تلاشی که برای حفظ اطلاعات به خرج می‌‌دهند، خود دلیلی است که باعث شده افراد از این کالا بسیار استفاده کنند. یکی از هاردهای باکیفیت در این زمینه، هارد سیلیکون پاور a60، است که به‌خوبی توانسته محیطی امن برای حفظ اطلاعات در اختیار کاربران قرار دهد. این هارد از سری آرمور بوده و به دلیل مقاومت در برابر ضربه و آب، گرد و غبار و فشار و یا حتی لرزش، در این رسته قرار گرفته‌است. همان‌طوری که می‌دانید، آرمور به معنی زره است و به دلیل مقاومت در برابر حوادث محیطی این نام برایش انتخاب شده است.

این هارد، MIL-STD یا همان تست سقوط آزاد استاندارد آمریکا را از آن خودش کرده و در صورت سقوط از ارتفاع 122سانتی‌متری، بدون اینکه در کارکرد دستگاه اختلالی ایجاد شود، به کار خود ادامه می‌دهد. وجود این ویژگی به دستگاه کمک می‌کند که تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60، کمتر پیش آید.
هارد سیلیکون پاور a60، از رابط‌های USB3.0 و USB 2.0 به‌خوبی پشتیبانی کرده و به‌راحتی به دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر ها و لپ‌تاپ‌ها متصل شده و کار انتقال اطلاعات را انجام می‌دهد.
در تولید هاردهای اکسترنال، تمام سعی و کوشش بر تولید دستگاهی است که در برابر فشار، ضربه، آب، گرد و غبار و یا سقوط مقاومت نشان داده و اطلاعات در معرض خطر از دست رفتن قرار نگیرند و تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 لزومی پیدا نکند. اما با این حال، گاهی حوادثی دور از انتظار ممکن است پیش آید و هارد را دچار مشکل کند. از آنجا که اطلاعات شما در درجه اول اهمیت قرار دارند، سعی کنید به هیچ عنوان برای تعمیر هارد به صورت سرخود اقدامی نکنید و دستگاه را نزد افرادی ببرید که در این زمینه اطلاعات و تخصص کافی و وافی را داشته و ضمنا ابزار وامکانات لازم را نیز در اختیار دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که دستگاه و اطلاعات را در سلامت کامل تحویل بگیرید.

بازیابی-هارد-sp-سیلیکون-پاور

تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60

تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60

کلا هاردهای اکسترنال به دلیل کاربری خاصی که دارند، در حال تحرک و جابه‌جایی هستند و این امر معمولا مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. معمولا تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 در موارد زیر خلاصه می‌شود:
زمانی‌که مشکل بدسکتور وجود دارد، اطلاعات قابل ریکاوری است. ابتدا باید اطلاعات را بازیابی کرد و سپس به تعمیر آن اقدام کرد. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، آن است که نباید قبل از بازیابی، تعمیر هارد را انجام داد؛ زیرا ممکن اطلاعات ریخته شده در هارد، از دست بروند و این چیزی نیست مشتری آن را دوست داشته باشد. تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 ، نیاز به متخصصین حرفه‌ای دارد و هرکسی نمی‌تواند از عهده آن برآید.
زمانی که یک هارد با مشکل ماژول مواجه می‌شود، ایرادات و اشکالات زیادی را ایجاد می‌کند، مانند کم شدن ظرفیت هارد و عدم شناسایی هارد توسط کامپیوتر و غیره. معمولا وقتی مشکل این چنینی پیش می‌آید، اطلاعات قابل بازیابی بوده و هارد را می‌توان تعمیر کرد.

تعمیرات هارد سیلیکون پاور

اگر این هارد، در اثر افتادن دچار مشکل سخت‌افزاری شده‌باشد، امکان تعمیر وجود ندارد؛ زیرا اصلا ارزش تعمیر کردن ندارند. اما در بیشتر مواقع می‌توان با جراحی، اطلاعات را ریکاوری کرد. متاسفانه بیشتر مشکلاتی که برای هارد سیلیکون پاور a60، ایجاد می‌شود از این گروه است و علت آن نیز عدم احتیاط و دقت کاربر در استفاده از هارد است. هاردهای اکسترنال به دلیل اینکه بیشتر جابه‌جا می‌شوند بیشتر در معرض خطر افتادن و وارد آمدن ضربه هستند. دقت کنید که اگر به هارد ضربه‌ای وارد شده باشد، ابتدا باید مشخص شود که میزان و درصد آسیب چقدر بوده است. اگر تنها هد هارد آسیب دیده، می‌توان آن را تعمیر کرد و بدون مشکل از هارد استفاده کرد. اگر هد قابل تعویض است، می‌توان با نمونه مشابهش آن را تعویض کرد و کار به روال قبل انجام می‌شود. اما گاهی هد آسیب شدیدی دیده و باعث ایجاد خراشیدگی بر روی سطح دیسک می‌شود. در این شرایط تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 غیر ممکن خواهد شد.
اگر موتور نیز در اثر ضربه دچار خرابی شده باشد، می‌توان آن را تعویض کرد و به اطلاعات دسترسی پیدا نمود.

ریکاوری-هارد-silicon-power

اگر برد هارد در اثر نوسانات برق، سوخته باشد، قابلیت تعمیر و تعویض دارد. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد ، این است که اگر برد هارد تعویض شود، نمی‌توان گفت که هارد تعمیر شده، زیرا نیاز به همسان‌کردن فریم ور هارد دارد و این کار نیز حتما باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود.
ممکن است هارد سیلیکون پاور a60، ارور فرمت بدهد، شما نباید به این جمله دقت کنید و به‌هیچ عنوان نباید آن را فرمت کنید؛ زیرا ممکن است این کار، باعث خرابی اطلاعات هارد شود.
هارد سیلیکون پاور a60، ممکن است بدون اینکه ضربه‌ای به آن وارد شود، به سروصدا بیفتد. در این مواقع احتمال اینکه هد دچار شکستگی شده‌باشد وجود دارد. البته در اثر ضربه به موتور هارد نیز، ممکن این صداهای ناهنجار و غیر متعارف از دستگاه شنیده شود.

اگر برق هارد به صورت برعکس زده شود، هارد دچار سوختگی می‌شود. در این موارد باید بررسی شود که کدام قسمت، دچار آسیب شده و سپس اقدام به تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 آن کرد.
نکته‌ای که در زمینه تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60، بسیار مهم است آن است که بیشتر خرابی‌ها و مشکلاتی که برای هارد ایجاد می‌شود را می‌توان تعمیر کرد به شرطی که روی سطح دیسک خراشیدگی ایجاد نشده باشد.
اگر هارد سیلیکون پاور a60 که در اختیار دارید، دچار یکی از مشکلات بالا شده، حتما به مرکز ما سری بزنید و هارد را با اطمینان خاطر در اختیار ما قرار دهید. همکاران من با دقت فراوان سعی در تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور a60 خواهند کرد و برای انجام این کار، از متخصصین با تجربه و با سابقه و هم چنین دستگاه‌های مجهز و پیشرفته، بهره خواهند برد.

طراح : آرین آرمیون
نویسنده : هانیه ولک
منابع : silicon power و تجربیات تیم ایمن هارد
هرگونه کپی برداری از مطلب تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد سیلیکون پاور A60 بدون ذکر منبع غیر قانونی میباشد.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)