برای خواندن این صفحه به 6 دقیقه زمان نیاز دارید
ریکاوری مموری دوربین کانن CANON

ریکاوری مموری دوربین کنون CANON

 در این مقاله بطور خلاصه درباره انواع خرابی اطلاعات و مموری دوربین‌های برند کنون توضیح خواهیم داد و در مورد چگونگی ریکاوری مموری دوربین کنون CANON توضیح خواهیم داد تا اطلاعات شما عزیزان به خطر نیفتد و شما را از راه کارهایی که برای ریکاوری رم دوربین کنون CANON در اینترنت می‌باشد و اکثر آنها فیلم‌ها و عکس‌های شما را نمی‌تواند برگرداند راحت کنیم و از اقداماتی که ممکن است اطلاعات شما را برای همیشه از بین ببرد دوری کنید.

 پس اگر اطلاعات شما مهم است به‌هیچ‌عنوان از راه‌حل‌هایی که توسط افراد غیرمتخصص ارائه شده پرهیز کنید و اطلاعات شما که ممکن است شامل عکس‌ها و فیلم‌های مهم باشد را به خطر نیندازید.

ریکاوری مموری فرمت شده کنون canon

فرمت شدن مموری دوربین CANON

فرمت شدن مموری دوربین Canon می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. در زیر، چند دلیل رایج برای فرمت شدن مموری دوربین Canon را بررسی می‌کنیم:

عدم اطمینان از کپی کردن اطلاعات قبلی

بسیاری از دوستان قبل از اینکه مطمئن شوند اطلاعات قبلی را کپی کرده‌اند دست به فرمت کردن مموری می‌زنند و بعد از فرمت متوجه می‌شوند که اطلاعات را در جای دیگر کپی نکرده‌اند.

اشتباه فرمت کردن مموری

عملیات نادرست کاربر نیز ممکن است باعث فرمت شدن مموری دوربین شود. مثلاً حذف اشتباه فایل‌های مهم و یا وقتی که پارتیشن مموری را در کامپیوتر درست تشخیص داده نمی‌شود و بجای اینکه یک پارتیشن دیگر را فرمت کنید مموری را فرمت می‌کنید.

عملکرد نامناسب دوربین

در برخی موارد، عدم عملکرد صحیح دوربین می‌تواند منجر به فرمت شدن مموری شود. این ممکن است به دلیل وجود خطا در نرم‌افزار دوربین، عدم تطابق با کارت حافظه، بروز مشکلات سیستمی و غیره باشد.

عدم سازگاری کارت حافظه

استفاده از کارت حافظه ناسازگار با دوربین می‌تواند به فرمت شدن مموری منجر شود. ممکن است دوربین Canon شما با برخی از فرمت‌های کارت حافظه سازگار نباشد یا نسخه نرم‌افزار دوربین با کارت حافظه شما همخوانی نداشته باشد.

خطاهای سخت‌افزاری

وجود خطاهای سخت‌افزاری در دوربین یا کارت حافظه می‌تواند به فرمت شدن مموری منجر شود. این خطاها ممکن است ناشی از ضربه، خرابی در قسمت‌های الکترونیکی، قطعات کارت حافظه و غیره باشد.

پیشنهاد کارشناس :

از هر گونه دست‌کاری نرم‌افزاری پرهیز کنید و به‌هیچ‌عنوان اطلاعات جدیدی روی مموری رکورد نکنید چرا که هرگونه اشتباه در این زمینه باعث می‌شود که بخشی از اطلاعات و یا تمام اطلاعات شما برای همیشه از بین برود.

لازم به ذکر است که روش ریکاوری برای هر مدل دوربینی که با آن عکس‌برداری و یا فیلم‌برداری کرده‌اید ممکن است متفاوت باشد و این تجربه و تخصص کارشناس بازیابی اطلاعات است که متوجه می‌شود هر مدل از دوربین و یا مموری و یا حتی مشکلی که برای آن پیش‌آمده با چه سخت‌افزار و یا نرم‌افزاری قابل ریکاوری است.

در صورتی که مموری دست‌کاری نشده باشد و اطلاعات جدیدی روی آن رکورد نشده باشد، اطلاعات به‌صورت کامل و باکیفیت اصلی در مجموعه ایمن هارد قابل ریکاوری می‌باشد.

ارور فرمت در مموری دوربین کنون canon

ارور فرمت مموری دوربین CANON

خرابی رم ریدر

در بسیاری از موارد دیده شده که خرابی رم ریدر و یا پورت اتصال باعث می‌شود مموری دچار ارور فرمت شود. رم ریدر با قطع و وصل‌شدن و یا عدم رساندن ولتاژ درست به مموری باعث می‌شود تا مموری به‌درستی کار نکند و دچار خرابی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شود.

خرابی فیزیکی

وجود خطاهای فیزیکی در کارت حافظه ممکن است باعث بروز ارور فرمت شدن شود. ضربه، سقوط، تماس با آب یا رطوبت، خرابی در قسمت‌های الکترونیکی و مکانیکی کارت حافظه و غیره از جمله خرابی‌هایی هستند که این ارور را ایجاد می‌کنند.

عدم سازگاری

کارت حافظه ممکن است با دستگاهی که در آن استفاده می‌شود، سازگار نباشد. این ممکن است به دلیل ناهماهنگی نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باشد. در نتیجه، در هنگام اتصال کارت حافظه به دستگاه، ارور فرمت‌شدن ممکن است ظاهر شود.

خطاهای نرم‌افزاری

خطاهای نرم‌افزاری در کارت حافظه می‌توانند باعث بروز ارور فرمت‌شدن شوند. این خطاها ممکن است به دلیل نقص در سیستم فایل، خرابی در رابط‌ها و غیره باشد.

عدم استفاده صحیح از مموری

استفاده نادرست از کارت حافظه، مثل جداکردن آن از دستگاه در حین عملیات خواندن یا نوشتن، خاموش‌کردن ناگهانی دستگاه در حال استفاده از کارت حافظه، حذف ناقص فایل‌ها و غیره می‌توانند به بروز ارور فرمت شدن منجر شوند.

پیشنهاد کارشناس 

 در این صورت به‌هیچ‌عنوان نباید دکمه فرمت را بزنید؛ چون مراحل ریکاوری سخت‌تر می‌شود و ممکن است به دلیل تغییر ساختار مموری به اطلاعات صدمه بزند.
 در حالتی که اطلاعات مهم است و مموری ارور فرمت می‌دهد آن را دست‌کاری نکنید و سریعاً آن را به یک متخصص نشان دهید.
 معمولاً مموری‌هایی که با این مشکل به مجموعه ایمن هارد مراجعه کرده‌اند مشکل آنها برطرف شده و بازیابی اطلاعات به‌صورت کامل و با همان کیفیت اصلی انجام شده است.

ریکاوری مموری شناسایی نمیشه

عدم شناسایی مموری دوربین کنون

در دستگاه‌های الکترونیکی مانند دوربین‌های دیجیتال، گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و سایر دستگاه‌های قابل‌حمل، استفاده از کارت حافظه برای ذخیره و انتقال داده‌ها و اطلاعات بسیار رایج است. اما در برخی موارد، ممکن است با مشکل عدم شناسایی مموری در دستگاه مواجه شویم.
عدم شناسایی ممکن است به دو دلیل اصلی باشد: مشکل سخت‌افزاری و مشکل نرم‌افزاری
در صورتی که مموری شما مشکل خرابی نرم‌افزار دارد و اطلاعات برای شما مهم نیست می‌توانید به مقاله آموزش تعمیر فلش و مموری RAW شده مراجعه کنید و در صورتی که اطلاعات شما مهم است حتماً به یک متخصص بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.

دلایل عدم شناسایی مموری عبارت‌اند از:

  • خراب شدن رابط مموری
  • شکسته شدن مموری
  • ضربه خوردن مموری
  • ترک خوردن مموری
  • نگهداری در جای مرطوب
  • نوسانات برق

پیشنهاد کارشناس

در صورتی که مموری شما به دلایل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شناسایی نمی‌شود و اطلاعات شما مهم است، حتماً برای ریکاوری به یک متخصص بازیابی اطلاعات مراجعه کنید؛ چون این کار نیاز به دانش فنی و تجربه و تجهیزات مخصوص دارد.

بازنویسی روی مموری دوربین کنون canon

بازنویسی اطلاعات بعد از فرمت مموری

 بازنویسی اطلاعات یا اوررایت اطلاعات به مواقعی گفته می‌شود که یک اطلاعاتی را از روی مموری یا حافظه دیگر پاک می‌کنیم و یا فرمت می‌کنیم و دوباره روی آن حافظه اطلاعات جدیدی ذخیره می‌کنیم. در این صورت باید عرض کنم که با هر فایل جدیدی که روی فلش یا مموری ریخته می‌شود بخشی از اطلاعات قدیمی از بین می‌رود.
پس اگر اطلاعات شما مهم است به‌هیچ‌عنوان روی آن حافظه اطلاعات جدیدی نریزید و هر موقع که متوجه شدید از اطلاعات قبلی بک‌آپ ندارید دیگر روی آن چیزی نریزید.
در اکثر موارد مشاهده شده که آتلیه داران از اطلاعات قبلی بک‌آپ ندارند و در مموری را فرمت کرده و به امید اینکه مموری ریکاوری می‌شود یک مراسم کامل را روی آن عکس‌برداری و فیلم‌برداری می‌کنند.
در این حالت باید بگیم که برای مثال اگر شما 50 گیگ روی مموری اطلاعات داشته باشید و فرمت کنید و دوباره 4 گیگ روی آن اطلاعات بریزید بخشی از اطلاعات قدیمی ریکاوری نمی‌شود و این بازنویسی اطلاعات هرچقدر که بیشتر شود احتمال اینکه اطلاعات ناقص‌تر ریکاوری شوند بیشتر می‌شود تاحدی‌که یکبار کامل اوررایت شود و در این حالت می‌توان گفت که احتمال ریکاوری فیلم به 0% می‌رسد و احتمال ریکاوری عکس به کمتر از 20% می‌رسد.

پیشنهاد کارشناس 

هر موقع که متوجه شدید از اطلاعات قبلی بک‌آپ ندارید سریعاً مموری را بکشید و چیزی روی آن ذخیره نکنید و به یک متخصص بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.

ریکاوری عکس مموری دوربین کنون canon

ریکاوری عکس از دوربین CANON

در صورتی که اطلاعات شما آن‌قدر مهم است و نمی‌توانید دوباره آن عکس‌ها را بگیرید پیشنهاد می‌کنیم به یک متخصص بازیابی اطلاعات مراجعه کنید و ریسک نرم‌افزارهای ریکاوری را قبول نکنید.
چرا که در خیلی از موارد دیده شده که مشتریان با نرم‌افزارهای رایگان سعی در ریکاوری عکس داشته‌اند و به دلیل ناقص ریکاوری شدن و یا خراب در آمدن عکس‌ها باعث شده‌اند تا دیگر مموری حتی با تجهیزات سخت‌افزاری هم ریکاوری نشود.
پس قبل از هر اقدامی پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص بازیابی اطلاعات مشورت کنید.

پیشنهاد کارشناس

از اوررایت کردن یا بازنویسی اطلاعات جدا خودداری کنید و در صورتی که اطلاعات شما مهم است مثل عکس عروس و داماد و یا تولد و… به یک کارشناس مراجعه کنید و در صورتی که مموری شما با مشکل ارور فرمت مواجه شده‌اید فرمت را نزنید و برای اطلاعات بیشتر به مقاله RAW شدن مموری مراجعه کنید.

ریکاوری فیلم مموری دوربین کنون canon

ریکاوری فیلم از دوربین CANON

اگر فیلم‌های مموری دوربین کنون CANON شما به هر دلیلی با کامپیوتر، موبایل و یا خود دوربین پاک شده و یا فرمت شده به‌هیچ‌عنوان اطلاعات جدیدی روی آن نریزید و به یک مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید؛ چون مراکز بازیابی اطلاعات با تکنیک‌های تخصصی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌توانند اطلاعات را با همان کیفیت برای شما ریکاوری کنند و دنبال نرم‌افزاری برای ریکاوری فیلم‌های دوربین کنون CANON نباشید.
تقریباً تمامی نرم‌افزارها فیلم‌های دوربین کنون CANON را به دلیل ساختار فایل‌ها خراب ریکاوری می‌کنند و یا به دلیل عدم تجربه کافی برای کار با نرم‌افزار اطلاعات برای همیشه از بین می‌رود.

 

پیشنهاد کارشناس

از اوررایت کردن یا بازنویسی اطلاعات جدا خودداری کنید و در صورتی که اطلاعات شما مهم است مثل فیلم عروس و داماد و یا تولد و… به یک کارشناس مراجعه کنید و در صورتی که مموری شما با مشکل ارور فرمت مواجه شده‌اید فرمت را نزنید و برای اطلاعات بیشتر به مقاله RAW شدن مموری مراجعه کنید.

بله درصورتی که اطلاعات جدیدی روی آن ذخیره نکرده باشید عکس‌ها و فیلم‌ها، کامل و بدون افت کیفیت قابل ریکاوری هستند.

ارور فرمت به دلایل مختلفی بستگی دارد اما شایع‌ترین آن‌ها مربوط به خرابی پارتیشن تیبل میباشد. در این صورت اطلاعات کامل قابل ریکاوری هستند.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری مموری دوربین کنون CANON بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (7 امتیاز)