مرکز تعمیر هارد برد سوخته

تعمیر هارد با برد خراب

در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد با برد خراب را شرح دهیم. در این مطلب شما را با دلایل خراب شدن برد ، اقدامات بعد از خرابی و نحوه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال آشنا می‌کنیم.

تعمیر هارد دیسک با برد خراب ممکن است در برخی موارد امکان‌پذیر باشد و در برخی موارد امکان پذیر نباشد،در برخی از موارد تعویض هارد دیسک معیوب با یک هارد دیسک جدید، بهترین راه حل است. اما این به نیاز و نظر مشتری بستگی دارد.

تعمیر هارد با برد خراب ، یکی از خدمات تخصصی مجموعه ایمن هارد می باشد. کارشناسان مجرب و دارای تخصص در این مرکز، از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ای برای انجام این کار استفاده می کنند. از آنجا که هارد محل ذخیره ی اطلاعات کاربر است، کارشناسان نهایت تلاش خود را در نگهداری این اطلاعات به کار می گیرند. در صورتی که برد این قطعه دچار مشکل شده باشد، تعمیر آن نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای است. در ادامه، نکاتی را در مورد تعمیر هارد با برد خراب به شما عزیزان ارائه می دهیم.

قبل از انجام هر کاری باید جواب چند سوال را بدانید !

آیا اطلاعات هارد مهم است؟

آیا فقط برد هارد خراب شده یا ممکنه قطعه دیگری خراب شده باشد؟

آیا هارددیسک شما ارزش دارد که یک برد برای آن خریداری شود؟

آیا برد هارد قابل تعمیر میباشد؟

و …

در این صورت میتوانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و مشکل خود را در میان بگذارید تا بتوان بهتر در مورد مشکل بوجود آمده تصمیم گیری کرد.

دلایل خرابی برد هارد کامپیوتر

دلایل خرابی برد هارد

 • نوسان برق و شوک الکتریکی
 • صدمه فیزیکی (شکستگی)
 • خراب شدن سوکت هارد
 • نفوذ آب و مایعات به داخل برد
 • اتصالی قطعات فلزی رسانا به برد
 • افزایش حرارت در بین قطعات داخلی
 • و…
تعمیر برد سوخته کامپیوتر تهران

خدمات ما در تعمیر هارد با برد خراب

 • بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال و اینترنال سوخته
 • ترمیم سوختگی فیوز برد هارد بر اثر نوسان  ولتاژ
 • تعمیر مدار TVS ورودی پاور هارد با برد خراب
 • رفع مشکلات رام هارد با برد خراب
 • تعمیر و تعویض چیپ پاور و المان های سوخته ی هارد با برد خراب
 • تعمیر شکستگی کانکتور آی دی ای در هارد با برد خراب
 • تعمیر شکستگی کانکتور ساتا SATA PCB در هارد با برد خراب
 • ترمیم شکستگی المان الکترونیکی روی برد هارد
 • تعمیر تخصصی سوختن چیپ اصلی در هارد با برد خراب
مجموعه ایمن هارد، با هدف ارائه ی خدمات تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم این قطعه راه اندازی شده است. مجرب ترین کارشناسان هارد در این واحد، تعمیرات تخصصی قطعه ی مورد بحث را انجام می دهند. تعمیر هارد با برد خراب، یکی از اصلی ترین خدمات این واحد محسوب می شود. لازم به ذکر است که کلیه مراحل این فرایند، با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مدرن انجام می گردد. نکته ی حائز اهمیت این است که در واحد تعمیرات هارد، توجه ویژه ای به محتویات هارد شده و در صورت حذف شدن، عملیات بازیابی اطلاعات در نهایت تعهد و امانت داری انجام می گردد.

سوختن مدار TVS

گاهی دراثر خرابی منبع تغذیه کامپیوتر، ولتاژ نامناسب به برد هارد دیسک وارد شده و مدار TVS جهت محافظت از دیگر قطعات می سوزد. جالب است بدانید که این مدار از چندین دیود و مقاومت تشکیل شده است. لازم به ذکر است که تعمیر برد خراب دراین حالت، تخصص بالایی را می طلبد و انجام آن به دست افراد ناشی، ممکن است موجب بروز مشکلات جبران ناپذیری در هارد دیسک شود.

خرابی آی سی رام برد

یکی دیگر از مشکلات قابل تعمیر هارد با برد خراب، خرابی آی سی برد می باشد. آی سی برد قطعه ای است که اطلاعات اولیه جهت عملیاتی شدن هارد دیسک در درون آن تعبیه شده است. فراموش نکنید که بروز مشکل در این قطعه و خرابی آن، می تواند منجر به پاک شدن اطلاعات شما شود در حالی که دیگر امکان ریکاوری وجود ندارد.

سوختن چیپ پاور

بر روی تمامی انواع برد هارد، یک آی سی خاص وجود دارد که وظیفه کنترل و ساخت ولتاژ و سیگنال های متفاوت در هارد را بر عهده دارد. سوختن این آی سی که به چیپ پاور معروف است، می تواند بر اثر نوسانات خارجی و یا داخلی خود هارد دیسک صورت گیرد. در تعمیر هارد با برد خراب، به این قطعه توجه بسیاری می شود.

سوختن چیپ اصلی

با توجه به این که چیپ پردازشگر اصلی هارد قابل برنامه ریزی می باشد، بروز خطا در برنامه ریزی آن موجب سوختن چیپ می شود. البته در این حالت هیچگونه سوختگی فیزیکی و ظاهری بر روی برد دیده نمی شود اما هارد دیسک مورد نظر با چنین بردی کار نخواهد کرد.

خرابی سوکت برد هارد

سوکت های موجود در برد هارد، شیارها و برآمدگی های خاصی دارند که به کاربر امکان اتصال کابل پاور و دیتا به هارد را در یک جهت خاص می دهد. در صورت شکستن این سوکت ها، ممکن است اتصال کابل های رابط به این قطعه دچار مشکل شود. نکته ی مهم اینکه گاهی حتی شکستگی سوکت و اتصالات بد کابل ها و سر سوکت ها به هم نیز می تواند آسیب جدی به هارد وارد نماید. لذا توصیه می کنیم در صورت بروز این مشکل، هرچه زودتر نسبت تعمیر برد خراب اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه تعمیر و تعویض سوکت هارد دیدن کنید.

آموزش تعمیر برد هارد داخلی خارجی

دانش و قطعات مورد نیاز

کارآیی و دقت بالای تجهیزات: تعمیر بردهای الکترونیکی درون هارد دیسک معمولاً نیازمند تجهیزات و دانش ویژه‌ای است. این بردها دارای سطوح کمپلکسیته بالا و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای هستند که نیاز به تجهیزات و دانش تخصصی دارد.

قطعات مختصر: در برخی موارد، قطعاتی در برد هارد دیسک ممکن است مختصر باشند، که معمولاً با تجهیزات ساده قابل تعمیر نیستند و نیازمند تجهیزات حرفه‌ای و دانش مخصوص هستند چون ممکن است با دستکاری افراد غیر متخصص علاوه بر تعمیر نشدن ممکن است خرابی برد بیشتر شود و صدمه به هد هارد یا قطعات دیگر هارد بزند.

قطعات کمیاب : تعمیر کنندگان عموما ممکن است دسترسی به قطعات خاص برد هارد دیسک را نداشته باشند. بردهای هارد دیسک معمولاً بخش‌های سفارشی و تنها برای استفاده در تولید هارد دیسک‌ها ساخته می‌شوند و قطعات جایگزین ساده‌تری موجود نیستند.

ضمانت کارآیی: تغییرات در برد هارد دیسک ممکن است باعث از دست رفتن ضمانت کارآیی آن شود. تغییرات غیرمجاز در برد می‌توانند باعث خرابی دیگر قطعات هارد دیسک شود و تعویض آنها نیاز به تعمیرکاران مجرب دارد.

فروش برد هارد

شما عزیزان میتوانید از فروشگاه برد هارد ما دیدن نمایید و در صورتی که برد مورد نظر قابل تعمیر نباشد ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و برد مورد نظر خود را استعلام موجودی بگیرید. در نظر داشته باشید که خرید برد جدید حتما باید زیر نظر کارشناس باشد و کسی که از هارددیسک استفاده میکند نمیتواند برد هارد تعویض نماید. با این حال آرشیو کاملی از برد های هارد را جمع آوری کرده ایم.

بله تمامی تعمیرات با استاندارد های لازم انجام میشود و بعد از تعمیر چند مرحله تست انجام میشود.

خیر ، در صورتی که خرابی در برد هارد باشد و به قطعه دیگری صدمه نزده باشد اطلاعات از بین نمیرود.

در 99% مواقع باید تعویض رام از روی برد قبلی به برد جدید انجام شود در غیر این صورت اطلاعات و هارد شما بالا نمی آید. توصیه میشود تعمیر یا تعویض برد زیر نظر کارشناس باشد.

هرگونه کپی برداری از مقاله مراحل تعمیر هارد با برد خراب بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

فروشگاه برد هارد اکسترنال اینترنال
برد هارد چگونه کار میکند
آموزش تعویض برد هارد خراب
0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (7 امتیاز)