دلایل RAW شدن پارتیشن هارد ، فلش و مموری

دلایل-raw-شدن-پارتیشن

در این مقاله سعی داریم تا مشکل raw شدن حافظه را توضیح بدهیم. به طور کلی در موردrawشدن حافظه چند دلیل عمده و اساسی وجود دارد که ما به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد. از جمله این عوامل عبارت اند از:

۱-ویروسی شدن

۲-خراب بودن فایل های سیستم

۳-بدسکتور بودن هارد

۴-بروزرسانی کردن سیستم

۵-خرابی پارتیشن

در ادامه مطالب به شما در مورد این دلایل و نحوه به وجود آمدن آن ها مطالب مفیدی را بیان خواهیم کرد.

ویروس می تواند از دلایل raw شدن حافظه باشد؟

یکی از مهمترین مشکلات مربوط به هارد ویروسی شدن هارد هست که ممکن است برای تمام هارد های خارجی یا داخلی به وجود بیاید. ممکن است هارد شما هیچگونه ویروسی نداشته باشد اما سیستمی که از آن استفاده می کنید دارای ویروس باشد و احتمال رخ دادن انتقال ویروس از سیستم به هارد زیاد می باشد. متاسفانه بسیار اتفاق می افتد که عکس های خانوادگی یا فایل های مهم یک شرکت در اثر ویروسی شدن ازبین می روند. پیشنهاد مرکز ایمن هارد برای جلوگیری از این اتفاق این هست که از نفوذ بد افزارها به این قطعه خودداری شود. و خوشبختانه روش های زیادی برای جلوگیری از ویروسی شدن هارد وجود دارد که شما می توانید از نظرات کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات مرکز ایمن هارد بهره مند بشوید.

برای پیشگیری از این موارد ما به شما توصیه می کنیم همیشه قبل از نصب درایوهای سخت افزاری روی کامپیوتر خود بهترین و سبک ترین آنتی ویروس موجود را داشته باشید و آن را بروزرسانی کنید تا ازاین قبیل موارد پیشگیری کنید.

چگونه بروزرسانی سیستم منجر به حالت raw می شود!

بسیاری ازافراد بعد از بروزرسانی سیستم خود متوجه می شوند که تغییرات موجود در بروزرسانی اعمال نشده است. در این حالت بهتر است کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکلات برطرف شده است یا نه!

بعد از بروزرسانی سیستم مطمئن شوید که دستگاه فضای کافی دیسک را برای بارگیری و بروزرسانی دارد و ممکن است عدم اعمال تغییرات بروزرسانی بخاطر عدم وجود فضای کافی دیسک باشد.

در بسیاری از موارد ممکن است بروزرسانی سیستم منجر به حالت raw شدن هارد بشود و تمام اطلاعات شما را از بین ببرد به طوری که امکان خواندن/نوشتن از بین برود.

raw-شدن-درایو-بد-سکتور

بدسکتور بودن هارد یعنی چه؟

بدسکتور یک کلاستر از فضای ذخیره سازی محسوب می شود که دچار عیب شده است. بدسکتور نسبت به عمل خواندن/نوشتن اطلاعات واکنشی نشان نمی دهد و که ما به آن بدسکتور می گوییم.

به طور کلی دو نوع بدسکتور سخت یا نرم وجود دارد که بدسکتور سخت یا فیزیکی به فضای هارد دیسک گفته می شود که معمولا به صورت فیزیکی آسیب دیده است. توجه داشته باشید که ممکن است گرد وغبار به داخل هارد نفوذ کند و منجر به بدسکتور شود. در نظر داشته باشید که اگر فلش مموری شما دچار فرسودگی شود می تواند دچار بدسکتور شود. بدسکتور سخت قابل ترمیم نمی باشد. بدسکتور هایی که در نتیجه مشکلات نرم افزاری ایجاد شده است، بدسکتور نرم‌افزاری نامیده می شود برای مثال ممکن است در اثر قطع برق کامپیوتر به صورت ناگهانی قطع شود و اکثرا در این موارد هارد در موقع نوشتن دیتاها خاموش می شود و منجر به حالت rawشدن حافظه می گردد‌.

در بعضی موارد نیز ممکن است اطلاعات خوانده شده تطابق نداشته باشند که این امر نیز باعث ایجاد بدسکتور می‌شود.از طرف دیگر ویروس‌ها و سایر بدافزارهای مخرب هم ممکن است باعث ایجاد بدسکتور‌های نرم‌افزاری شوند.

تاثیر خرابی پارتیشن بر حافظه هارد

ممکن است به علت وجود بدسکتور، در شروع پارتیشن به درستی باز نشود و فقط پارتیشن نمایش نشود و منجر به raw شدن حافظه بشود.

یک مدل خرابی دیگر وجود دارد که باعث از دست دادن اطلاعات میشود که سکتور های هدر پارتیشن خراب میشود و یا حافظه نمیتواند آن ها را بخواند . همانطور که میدانید هر پارتیشنی دارای یک سری فایل سیستم یا میباشد که در پارتیشن تیبل هارد ذخیره میشود که نوع ساختار آن پارتیشن را نشان میدهد مثل NTFS FAT32 FAT16 EXFAT و یا …

زمانی که این فایل سیستم ها به خرابی میخورند ، اطلاعات از دسترس خارج میشود و نیاز به ریکاوری تخصصی دارند.

اگر اطلاعات داخل حافظه مهم است پیشنهاد میکنیم حتما به یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.

همچنین مجموعه ما آماده ارائه خدمات تخصصی بازیابی اطلاعات انواع حافظه بصورت سخت افزاری و نرم افزاری میباشد.

آموزش تعمیر پارتیشن RAW شده

همانطور که در مقاله بالا توضیح دادیم RAW شدن پارتیشن میتواند علت های مختلفی داشته باشد اما اصلی ترین آنها به 2 دسته اصلی تقسیم میشود.

1- نرم افزاری

2- سخت افزاری

توجه                                توجه                                 توجه

این روش برای حافظه هایی است که مشکل نرم افزاری دارند و اطلاعات آن هارد ، فلش و یا مموری مهم نیست.

در صورتی که اطلاعات مهم است به هیچ عنوان اقدامات داخل فیلم را انجام ندهید چون ممکن است اطلاعات از بین برود.

برای بازیابی اطلاعات قطعه حتما به یک متخصص ریکاوری مراجعه کنید. بازیابی اطلاعات هارد سوخته

همیشه دلیل این مشکل از سیستم فایل نیست و ممکن است هارد شما مشکل سخت افزاری مثل بدسکتور ، خرابی هد و … داشته باشد.

بله اطلاعات قابل ریکاوری است. میتوانید در با شماره های پشتیبانی تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

هرگونه کپی برداری از مقاله دلایل RAW شدن پارتیشن بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون و آرزو فرقانی
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (9 امتیاز)