خرید فروش تعمیر برد هارددیسک

مرجع تخصصی برد هارد دیسک در ایران

این صفحه در حال بروز رسانی میباشد برای اطلاع از موجودی برد‌ها در تلگرام یا واتس‌اپ پیام بدهید 09124787563

 ایمن هارد دارای کامل‌ترین آرشیو برد هارددیسک در ایران می‌باشد. این آرشیو شامل صدها برد متنوع از برندهای مختلف هارددیسک شامل: سیگیت – وسترن دیجیتال – توشیبا – سامسونگ – مکستور – هیتاچی – ای دیتا – سیلیکون پاور – ترنسند و دیگر برندهای هارددیسک می‌باشد. این مجموعه از بردها شامل کمیاب‌ترین بردهای تولید شده در سال‌های مختلف و در ظرفیت‌های مختلف توسط شرکت‌های تولید هارد می‌باشد. در ضمن تعمیرات این بردها نیز به‌صورت کاملاً تخصصی توسط کارشناسان فنی ما انجام می‌گیرد.

 در مجموعه ما تعویض رام برد هارد به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد.

ممکن است برخی از بردها در سایت ثبت نشده باشند، برای استعلام موجودی با شماره تماس مجموعه تماس بگیرید.

برای دسترسی راحت‌تر می‌توانید شماره برد هارد خود را به‌صورت کامل و یا بخشی از آن را وارد نمایید. (این جستجو، فقط شماره بردهای ثبت شده در سایت را پیدا می‌کند)

برد هارد سامسونگ

محصولی متناسب با انتخاب شما یافت نشد

کاربرد برد هارد چیست ؟

برد هارددیسک، یا همان PCB (Printed Circuit Board)، قسمتی از هارددیسک است که مسئول کنترل و مدیریت عملکرد آن است. این برد اطلاعات مختلفی مانند سرعت دوران دیسک، نوع رابط، وضعیت دیسک و … را کنترل می‌کند. همچنین، این برد اطلاعات داده‌هایی که درون هارددیسک ذخیره شده است را به کامپیوتر منتقل می‌کند.

برد هارددیسک، به صورت مستقل از هارددیسک، تعمیر نمی‌شود و در صورتی که مشکلی در این برد وجود داشته باشد، معمولا باید آن را به کمک یک متخصص تعمیر کرد و یا با یک برد جدید جایگزین کرد. در بعضی از موارد، ممکن است بتوان با تعمیر قطعات الکترونیکی برد، مشکل را برطرف کرد، اما این کار بسیار پیچیده و خطرناک است و توصیه نمی‌شود.

در کل، برد هارددیسک نقش مهمی در عملکرد و عمر مفید هارددیسک ایفا می‌کند و در صورتی که با آن مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است اطلاعات مهم شما در خطر قرار گیرد. لذا برای حفظ امنیت و محافظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی، بهتر است هارددیسک خود را با دقت و هوشمندانه انتخاب کنید و در صورت لزوم از نرم‌افزارهای پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

در ابتدا باید یک برد مناسب برای جایگزین کردن با برد خراب برد خود پیدا کنید. یک برد سالم با شماره برد خود پیدا کنید و آی سی رام یا بایوس را از برد خراب خود برداشته و روی برد جدید بگذارید و برد جدید را روی هارد خود ببندید. ( این کار برای مشتری توصیه نمیشود و باید توسط کارشناس انجام شود) تعویض رام در مجموعه ایمن هارد بصورت رایگان انجام میشود.

تعمیر برد هارد بدلیل هزینه پایین تر و کمیاب بودن برد هارد در صورتی که برد هارد قابل تعمیر باشد بهتر است و در صورتی که سوختگی با شدت زیاد باشد و برد قابل تعمیر نباشد میتوان برد هارد را تعویض کرد.

در همه برد ها یک شماره برد روی خود برد حک شده است که باید یک برد مشابه سالم با همان شماره پیدا کرد برای مثال در اکثر برد های وسترن دیجیتال با عدد 2060 شروع میشود و در برد های سیگیت و مکستور با عدد 100 شروع میشود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد فنی ایمن هارد تماس بگیرید.

آموزش تعویض برد هارد خراب
مرکز تعمیرات برد هارد خراب
برد هارد چگونه کار میکند
5/5 - (39 امتیاز)