برای خواندن این صفحه به 4 دقیقه زمان نیاز دارید

ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل APPLE

ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل apple همواره دارای مشکلاتی بوده است که بسیاری از کاربران این اپراتور پرطرف‌دار را درگیر خود کرده است. موضوع اصلی زمانی پدیدار می‌شود که اتصال درایو به‌سختی انجام می‌پذیرد و در نتیجه راه‌اندازی آن با مشکل مواجه می‌شود.

ازاین‌رو قصد داریم تا در این مقاله به‌صورت جزئی‌تر به حل این مشکل و ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل بپردازیم. در ابتدا نیم‌نگاهی به موضوعات موردنظر خواهیم داشت و سپس همگی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

ریکاوری هارد کامپیوتر اپل مک‌بوک

چگونه برای ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل APPLE اقدام کنیم؟

البته که در خبره بودن تکنسین‌های سرویس‌های مک‌بوک شکی نیست، البته موضوعی که مورد ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل apple بررسی قرار می‌گیرد این است که باید خط‌مشی را حفظ و همچنین انجام عملیات را سریع کنیم.

ازاین‌رو برای این کار با درنظرگرفتن تمامی شرایط اقتصادی، بهترین شیوه بازیابی هارد لپ‌تاپ‌های اپل را برای شما بیان خواهیم کرد.

بسیاری از موارد فیزیکی وجود دارند که اگر جدی گرفته شوند و تا جایی که این امکان وجود دارد از آن‌ها محافظت شود، قطعاً هارد دچار آسیب‌دیدگی نخواهد شد.

اما اصل مطلب این است که بتوان اطلاعات ازدست‌رفته را دوباره باز گرداند. برای اینکه بتوانید شانس ریکاوری هارد لپ‌تاپ اپل apple را افزایش دهید بهتر است که لپ‌تاپ را خاموش نگهدارید و هرچه سریع‌تر آن را به متخصص بازیابی اطلاعات بسپارید؛ زیرا هرگونه تغییر و یا دست‌کاری باعث خراب‌شدن اطلاعات لپ‌تاپ شما می‌شود.

سعی کنید از هیچ نرم‌افزاری که به ریکاوری و یا همان بازیابی اطلاعات مربوط است استفاده نکنید. تعمیرات فیزیکی اغلب باعث ازبین‌رفتن هارد لپ‌تاپ خواهند شد پس تاحدامکان سعی کنید از آن‌ها به جهت تعمیر استفاده نکنید.

هنگامی که با مشکل و آسیبی مواجه شدید بهترین کار این است که از پاک‌کردن و فرمت کردن پرهیز کنید، دلیل مشخصی برای این کار وجود دارد؛ زیرا برخی از فایل‌ها پس از فرمت کردن دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.

اگر تمامی موارد را به‌صورت خودکار انجام داده به‌هیچ‌عنوان اقدام به ریکاوری نکنید و به همان صورت به متخصص ارجاع دهید.

ریکاوری اطلاعات هارد لپتاپ مک‌بوک

عمده مشکلات سرویس هارد مک‌بوک و بسیاری از کاربران چیست؟

بالاخره استفاده از هر نرم‌افزار و سخت‌افزاری مشکلات مربوط به خودش را داشته و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. این مشکلات برای عمده کاربران موجود بوده و بسیاری از افراد را به چالش کشیده است و ازاین‌رو باید ریکاوری را به افراد ماهر و خبره در بازیابی اطلاعات سپرد. اما هر مشکلی راه‌حلی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

از عمده مشکلاتی که برای هارد لپ‌تاپ به وجود می‌آید بدسکتور هارددیسک و خرابی سکتورها، قالب شدن درایو و همچنین از دست‌دادن درایو، حذف داده‌ها و یا حتی پاک‌شدن ناگهانی بدون دخالت کاربر، سوختن PCB یا همان برد هارد، نوسانات ناشی از نارسایی برق، مشکلات فیزیکی به وجود آمده در اثر ضربه و شکستگی، ازبین‌رفتن سخت‌افزارهای هارد مانند هد و موتور و غیره، تمامی موارد باعث خواهند شد که هارد لپ‌تاپ اپل یا مک‌بوک از بین بروند.

ریکاوری اطلاعات پاک‌شده مک‌بوک

اطلاعات از دست رفته چگونه بازیابی خواهند شد؟

مشکلات در هاردهای مک‌بوک یا هارد لپ‌تاپ اپل به چند دسته تقسیم می‌شوند:
یکسری از هاردهای لپ‌تاپ‌های قدیمی هاردهای hdd هستند و در سری جدید از هاردهای ssd استفاده شده است.

هاردهای قدیمی ممکن است بر اثر آب‌خوردن، ضربه خوردن، مشکلات فریمور، سوختن برد هارد، بدسکتور گرفتن پاک‌شدن اطلاعات، هنگ کردن هارد، کپی‌نشدن اطلاعات، ارور فرمت، فراموشی رمز عبور، و… به مشکل بخورد و در هاردهای جدید این خرابی‌ها کمتر می‌باشد.

و در بعضی از موارد عمر بیشتر و سرعت بیشتری دارند که تمامی این مشکلات باید توسط متخصص بازیابی اطلاعات، ریکاوری شود و در بسیاری از موارد نیاز به تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حرفه‌ای است و در غیر این صورت باعث ازدست‌رفتن اطلاعات می‌شود.

هرگونه کپی‌برداری از مقاله ریکاوری‌ هارد لپ‌تاپ اپل apple بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده: هانیه ولک
منابع: تجربیات تیم ایمن هارد و  Dolphin Data Lab

5 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (3 امتیاز)