مرکز تخصصی تعمیر هارد وسترن western digital

تعمیر و تعویض برد هارد وسترن دیجیتال

برد هارد (Hard Drive Controller Board) یکی از اجزای مهم هارد دیسک است و نقش کلیدی در کنترل و مدیریت عملیات هارد دیسک دارد. خرابی برد هارد می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد; در این مقاله سعی میکنیم شما را با دلایل سوختن برد هارد وسترن دیجیتال و نحوه تعویض برد و تعمیر برد هارد وسترن هارد وسترن آشنا کنیم.

خراب شدن برد هارد دیسک

تعمیر برد هارد وسترن یکی از خدمات تخصصی ارائه شده توسط مجموعه ایمن هارد است که با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها تعمیر می‌شوند. تعمیرات هارد وسترن باتوجه‌به مدل‌های گوناگون و متنوع عرضه شده از این محصول، یک کار تخصصی است و کسب مهارت در تعمیر آن، مدت‌زمان زیادی را نیاز دارد.

اگر برد هارد شما خراب شده باشد، در برخی از موارد قابل‌تعمیر است؛ اما در بعضی از مواقع، نیاز به تعویض برد است و درصورتی‌که سوختگی برد هارد شما شدید باشد، ممکن است هد هارد دچار مشکل شده باشد. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب بازیابی اطلاعات هارد سوخته بزنید.

در هر یک از موارد گفته شده، فقط کافی است با مشاورین مجموعه ایمن هارد تماس بگیرید تا آن‌ها شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز، هارد شما توسط ماهرترین افراد در حوضه تعمیر برد هارد وسترن تعمیر شود.

تعمیر برد هارد وسترن

یکی از مهم‌ترین قطعه الکترونیکی هارد، برد آن هارد است. اگر این قسمت وظیفهٔ خود را به‌درستی انجام ندهد، هارد روشن نمی‌شود و یا اینکه روشن می‌شود؛ ولی در سیستم شناخته نمی‌شود. برد هارد دارای دیود و القاگرهایی است که وظیفهٔ آن‌ها تنظیم جریان ولتاژ در مدار هارددیسک است.

چنانچه این تنظیم‌کننده‌ها در مدار آسیب ببیند و یا دچار مشکل شوند، برد هارد به مشکل خورده و دچار خرابی می‌گردد که در این صورت هارد یا روشن نشده و یا در سیستم شناسایی نمی‌شود و در این صورت نیاز به تعمیر هارد است. در صورت خرابی برد، باید برد تعمیر یا تعویض گردد.

مرکز تعمیرات برد هارد خراب

تعویض برد هارد وسترن

تعویض‌شدن برد شرایطی را دارد، یعنی جابه‌جایی برد سالم به‌جای برد آسیب‌دیده، البته انجام این کار با تعویض Rom امکان‌پذیر است؛ اما تعویض رام یا بایوس در برخی مدل‌های هارد کار سخت و حساسی است که گروه مجهز ایمن هارد به‌راحتی از پس آن بر می‌آید و با بهترین ابزارها به‌روزترین علم، اقدام به تعویض برد شما کرده و تعمیر برد هارد وسترن شما با موفقیت به پایان خواهد رسید.

مجموعه ایمن هارد برای راحت‌تر شدن مراحل تعویض برد هارد وسترن برای مشتریان خدمات تعویض رام را رایگان انجام میدهد.

فروشگاه برد هارد اکسترنال اینترنال

سوختن برد هارد وسترن

یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها در هارد سوختن برد هارد است. اگر شما متوجه ایراد و یا مشکلی در هارد خود شدید، و یا اینکه بوی سوختگی از هارد احساس کردید ممکن است برد هارد شما سوخته باشد که این خرابی دلایل مختلفی دارد که در زیر به دلایل خرابی برد هارد وسترن دیجیتال می‌پردازیم.

دلایل سوختن برد هارد وسترن

خیس شدن برد هارد

ورود آب یا رطوبت به هارد میتواند باعث اتصالی کردن قطعات روی برد شود و در نهایت می‌تواند منجر به خرابی برد هارد شود.

ضربه و سقوط

ضربه‌های شدید یا سقوط هارد دیسک ممکن است باعث جدا شدن اتصالات داخلی یا خرابی اجزای الکترونیکی برد شود; همچنین ضربه به هارد ممکن است باعث جدا شدن و یا کنده شدن المان‌های روی برد شود.

اشتباه در نصب هارد

هنگام نصب یا تعویض برد، اشتباه در اتصالات و کانکتورها می‌تواند به خرابی برد هارد منجر شود. در این حالت میتوانید به صفحه تعمیر و تعویض سوکت هارد مراجعه کنید.

عدم تطابق برد

استفاده از بردهای غیرمتناسب یا تعویض بردها بدون توجه به تطابق الکتریکی و ویژگی‌های هارد دیسک می‌تواند خرابی را ایجاد کند.

سوختگی قطعات

در صورت وقوع انفجارهای کوچک الکتریکی در داخل برد یا بخاطر تغییرات شدید دما، قطعات الکترونیکی ممکن است سوخته و خراب شوند.

خرابی اجزای الکترونیکی

عدم عملکرد صحیح اجزای الکترونیکی نظیر مقاومت‌ها، مخارج و ترانزیستورها می‌تواند باعث خرابی برد شود.

نوسان برق به برد هارد

نوسانات و اختلالات الکترونیکی ممکن است ناشی از اشکال در تامین برق یا عدم ایزولاسیون صحیح باشند و باعث خرابی برد هارد شوند.

عمر مفید برد

همانند هر قطعه‌ی الکترونیکی دیگر، برد هارد نیز دارای عمر مفید است و پس از مدت زمانی ممکن است خراب شود.

حرارت بالا

در برخی موارد به‌دلیل نگهداری نامناسب و یا سیستم خنک کننده ضعیف در کامپیوتر ممکن است دمای هارد بالا برود و دچار سوختگی و یا نیم‌سوز شدن قطعات هارد بشود.

به طور کلی، خرابی برد هارد می‌تواند از نوع‌های مختلفی باشد و می‌تواند به دلایل متعددی نظیر خطاهای انسانی، شرایط محیطی نامساعد، نقص‌های تولیدی و… اتفاق بیافتد. در صورت خرابی برد هارد، بهتر است به تعمیرکاران ماهر و مجرب مراجعه کرده و اقدامات لازم را برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات انجام دهید.

بستگی به مقدار نوسان برق دارد، در‌صورتی‌که به خود هارد صدمه‌ای وارد نشده باشد میتوانیم برد را تعمیر و یا تعویض کنیم.

اگر به هد هارد نوسان برق نخورده باشد به اطلاعات صدمه‌ای وارد نمی‌شود و روی هارد می‌ماند.

هرگونه کپی برداری از مقاله مراحل تعمیر و تعویض برد هارد وسترن دیجیتال بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)