تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنالReviewed by هانیه ولک on Feb 8Rating: 5.0تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنالتعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال ای دیتا در هارد های adata معمولا سوکت هارد لق میشود و یا رابط usb هارد خراب میشود ما در ایمن هارد تعمیرات و تعویض سوکت هارد
برای خواندن این صفحه به 7 دقیقه زمان نیاز دارید

تمامی قطعات و ابزار برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال در مرکز ایمن هارد موجود میباشد و در همان لحظه انجام میگیرد

تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال

تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال

یک سری توضیحاتی که فکر میکنیم نیاز است برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال در این مطلب خواهیم گفت:

همان‌طوری که اطلاع دارید، هاردهای اکسترنال با حجم بسیار خوبی که در اختیار کاربر قرار می‌دهند، امروز به‌شدت مورد استقبال قرار دارند. درست است که این هاردها توسط شرکت‌های بسیار معروف و خوش‌سابقه‌ای تولید شده است، اما بعضا به‌دلیل بی‌دقتی که کاربران در استفاده از آن به خرج می‌دهند، این دستگاه را با مشکلاتی مواجه می‌کنند. یکی از مسائلی که بعضا کاربران با آن مواجهند تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال است. در این مقاله، اندکی در مورد آن بحث خواهیم کرد.

گاهی هاردهای اکسترنال بنا به دلایلی نیاز است که بعضی از قطعات آن‌ها تعویض و یا تعمیر شود. اما دقت کنید که این وسایل و کالاها به شدت حساس بوده و نمی‌توان آن‌ها را به دست افراد ناشی و بی‌تجربه گذاشت تا آن را تعمیر کنند. در این مواقع سعی کنید حتما به کسانی که خبره و متخصص امر هستند رجوع کنید و راهکار را از آن‌ها بخواهید. البته سوای نیاز به متخصص، تعمیرات این گونه وسایل و کالاها به ابزار آلات مخصوص نیاز دارند.

دقت داشته باشید که در تعمیرات هاردهای اکسترنال و یا کلا وسایلی از این دست و تا این اندازه حساس، اگر یک حرکت نادرست و ناصحیح انجام شود، ممکن عواقب جبران‌ناپذیری را برای شما به بار آورد و حتی ممکن است دیگر هارد قابل تعمیر نباشد. پس دقت داشته باشید حتما در صورت بروز مشکل حتما به نزد افراد متخصص رفته و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید و با صرف هزینه‌ای مناسب، هارد را تعمیر کنید.

سوکت یکی از وسایل جانبی و در واقع بخشی از هاردهای اکسترنال محسوب شده که به‌وسیله‌ی آن می‌توان هارد را به لپ‌تاپ، کامپیوتر و موارد دیگر متصل کرد. گاهی ممکن است بر اثر بی‌‌احتیاطی سوکت هاردهای اکسترنال دچار مشکل شود. این مشکل موقعی به‌وجود می‌آید که شما در هنگام اتصال کابل به هارد، دقت کافی را به خرج نداده و موجب شکسته‌شدن سوکت هارد می‌شوید و به تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال ، نیاز پیدا می‌کنید. اگر زمانی هارد را به سیستمی متصل کردید و هارد توسط دستگاه خوانده نشد، یکی از احتمالاتی که می‌توان داد، خراب شدن و یا سوختن سوکت هارد است.

تعویض سوکت هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال

تعمیرات سوکت هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال

در بهترین حالت می‌توان پیش‌بینی کرد که به دلیل گرد وغبارهایی که در محیط وجود دارد، سوکت ایراد پیدا کرده باشد.

گاهی نیز ممکن است سوکت هارد در اثر نوسانات برق، سوخته باشد و با تعویض آن جانی دوباره به هارد بخشید. در این صورت می‌توان تمام اطلاعات هارد را دوباره ریکاوری کرد. تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال را تنها به افراد متخصص واگذار کنید و خودتان خودسرانه کاری انجام ندهید.

اما ممکن است، مشکل کمی از این وخیم‌تر باشد؛ یعنی تنها با تعویض سوکت‌ها نتوان هارد را تعمیر کرد و چون اطلاعات هاردهای اکسترنال به صورت کدگذاری ذخیره می‌شوند و عملا دسترسی به اطلاعات در آن‌ها وجود ندارد. اگر به این مرحله رسیدید، حتما آن را به مرکزی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته برده و کار تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال را، به آن‌ها  بسپارید.

برای برآورد دقیق اینکه میزان آسیب چقدر است، ابتدا باید دید که سوکت در چه حدی آسیب دیده‌است. بعد از بررسی این مشکل می‌توان به سراغ راه حل رفت و مراحل بعدی را برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال، انجام داد.

اگر هارد شما نیز دچار مشکل این چنینی شده‌است، می‌توانید هارد را به مرکز ما آورده و برای بررسی بیشتر به ما چند روز زمان بدهید تا با دستگاه‌های تخصصی و حرفه‌ای که در اختیار داریم، شما را با مشکل به‌وجود آمده برای آن آگاه کنیم و برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال، اقدام نماییم.

مرکز تعمیرات هارد ای دیتا adata تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال                        adata

برای برآورد دقیق اینکه میزان آسیب چقدر است، ابتدا باید دید که سوکت در چه حدی آسیب دیده‌است. بعد از بررسی این مشکل می‌توان به سراغ راه حل رفت و مراحل بعدی را برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال، انجام داد.

اگر هارد شما نیز دچار مشکل این چنینی شده‌است، می‌توانید هارد را به مرکز ما آورده و برای بررسی بیشتر به ما چند روز زمان بدهید تا با دستگاه‌های تخصصی و حرفه‌ای که در اختیار داریم، شما را با مشکل به‌وجود آمده برای آن آگاه کنیم و برای تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال، اقدام نماییم.

کلام پایانی

هاردهای اکسترنال، سدهای دفاعی محکمی در برابر ضربه دارند. اما در برابر برخی اتفاقات و حوادث نمی‌توانند مقاومت کنند. البته برای این‌ها نیز راه‌حل‌های ساده‌ای وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید به مدت طولانی از دستگاه خود استفاده کنید. تنها باید دقت داشته باشید که هنگامی که کابل به هارد متصل است، به‌هیچ عنوان آن را از جایی که مستقر است حرکت ندهید. ممکن است به نقطه‌ی اتصال کابل و سوکت ضربه‌ای وارد شود و آن را در آن ناحیه دچار خمش کند، سوکت خراب شده و نیاز به تعویض پیدا کند. موقعی که کارتان با هارد تمام شد، کابل را با دقت از آن جدا کرده و درپوش USB را گذاشته و کابل را در جای خود قرار دهید و هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی موقعی که دستگاه در حال کار است آن را جابه‌جا نکنید.

نویسنده : هانیه ولک

طراح : آرین آرمیون

منبع : hddsurgery و تجربیات تیم ایمن هارد

هرگونه کپی برداری از مطلب تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال بدون ذکر منبع غیر قانونی میباشد.