coronix-repair-data-recovery

تعمیر و ریکاوری هارد کرونیکس coronix

در این مقاله سعی داریم شما را با قابلیت های هارد فوق امنیتی کرونیکس coronix و تعمیر و ریکاوری هارد کرونیکس coronix آشنا کنیم. امیدواریم که بتوانیم توضیحات کامل و جامعی را بهمراه عکس برای شما شرح دهیم. البته که این مدل هارد بدلیل خاص بودن و قیمت بالا بسیار کم وارد ایران شده و یا به صورت مسافری وارد شده است.

درباره هارد اکسترنال کرونیکس coronix

باکس هارد و تکنولوژی تاچ پنل و پسورد گذاری این هارد تکنولوژی کشور کره جنوبی میباشد و در داخل این هارد اکسترنال از هارد با کیفیت توشیبا ساخت فیلیپین استفاده شده است.

درباره ظاهر هارد فوق امنیتی کرونیکس coronix باید بگوییم که بسیار شکیل و زیبا درست شده است. قسمت جلویی هارد از یک تاچ پنل که به صورت لمسی استفاده میشود و یک ال سی دی کوچک برای نمایش منو هارد تشکیل شده است البته در این بخش فقط از یک منوی ساده استفاده نشده بلکه امکانات جالبی دارد مثل :

1- نمایش دادن روز و ساعت کارکرد کلی هارد

2- نمایش دادن دمای هارد

3- تعویض پسورد هارد

4- یو اس بی کانکشن و …

و در قسمت پشتی هارد از یک قاب فلزی استفاده شده که مثل آینه شفاف میماند. اما این انتهای ماجرا نیست چون استفاده از قاب فلزی معایبی هم دارد که روی هر سطحی که قرار بدین ممکنه خیلی زود در قسمت پشتی هارد یا قسمت فلزی خط و خش بیفتد و زیبایی مثل آینه خود را از دست بدهد.

تعمیر و ریکاوری هارد کرونیکس coronix

رابط هارد اکسترنال کرونیکس coronix

رابط بین هارد اکسترنال کرونیکس coronix با کامپیوتر یک کابل یو اس بی 3 هست که میتوان از سرعت انتقال بالای این هارد استفاده کرد اما شما میتوانید از کابل یو اس بی 2 هم برای انتقال اطلاعات استفاده کنید و به کمک آن به کامپیوتر وصل کنید. در کنار سوکت یک پاور 5 ولت هم به چشم میخورد اما حتما لزومی برای وصل کردن کابل پاور ندارید و میتوانید بدون پاور و فقط با وصل کردن کابل یو اس بی 3 از این هارد استفاده کنید.

مقاومت هارد اکسترنال کرونیکس coronix

مقاومت این هارد در برابر ضربه به تاچ پنل بسیار بالاست و به این آسونیا خراب نمیشه اما هد این هارد بسیار مقاومت کمی دارد و ممکن است بر اثر ضربه به مشکل خرابی هد بخورد ، البته لازم به ذکر است که تمامی هارد هایی که از تکنولوژی هد و پلتر استفاده میکنند (HDD) با این مشکل روبرو میشوند . پس بهتر است مراقب هارد باشید و از ضربه خوردن و تکان های شدید تا حد امکان جلوگیری کنید.

مقاومت سطح پشتی (فلزی) هم بسیار بالاست اما خیلی زود خط و خش میوفته و از زیبایی هارد کم میکند.

تعمیرات-و-بازیابی-اطلاعات-هارد-coronix

امنیت هارد اکسترنال کرونیکس coronix

این هارد از نظر امنیت بسیار بالاست. میتوان گفت اگر اطلاعات مهم و حساسی دارید میتوانید با خیال راحت از پسورد سخت افزاری که این هارد دارد استفاده کنید. و برای تمام اطلاعات خود یک نگهبان الکترونیکی استخدام کنید.

این هارد بدلیل سخت افزاری که داخل باکس خود دارد میتواند تمام اطلاعات هارد شما را اینکریپت کند و درصد دور زدن پسورد این هارد تقریبا نزدیک به صفر است.

طریقه استفاده از پسورد به این صورت است که پسورد چند رقمی خود را بوسیله تاچ پنل میزنید و روی کامپیوتر شناسایی میشود اما اگر پسورد خود را فراموش کرده اید میتوانید ریکاوری پسورد خود را که در مراحل راه اندازی هارد وارد کرده اید را بزنید و دوباره به کامپیوتر متصل شوید.

از هر دو پسورد خود بخوبی مراقبت کنید و حتما جایی یادداشت کنید چون اگر دو پسورد خود را فراموش کنید باید با اطلاعات داخل هارد خداحافظی کنید.

اگر پسورد را فراموش کنید میتوان کاری کرد که دوباره  از هارد استفاده کرد اما به اطلاعات نمیتوان دست پیدا کرد.

خدمات-تعمیرات-هارد-کرونیکس-coronix

تعمیر و ریکاوری هارد کرونیکس coronix

نوسانات انرژی

مراقب نوسانات برق باشید زیرا باعث آسیب جدی به دیسک سخت شما می شود.

نوسانات برق ممکن است باعث سوختن برد اصلی شود که تعمیر یا تعویض آن بطوری که اطلاعات ار بین نرود بسیار سخت است و نیازمند متخصص این کار میباشد. با این حال ، اگر نوسان برق زیاد باشد ، ممکن است هد هارد دیسک آسیب ببیند ، که خطر بزرگی برای هارد دیسک به وجود می آورد.

توصیه می شود در صورت مهم بودن اطلاعات ، هارد را باز نکنید و یا هارد را به افراد غیر متخصص واگذار کنید.

اصابت ضربه به هارد

ضربه شدید یا ضربه به دیسک سخت ممکن است باعث ضعیف شدن سر یا ایجاد اختلال در عملکرد شود.

در این حالت ، اصلاً درایو تعمیر نمی شود و فقط کسانی که اطلاعات مهمی دارند باید بدانند که اگر خود درایو یا افراد غیر متخصص آن را دستکاری کنند ، ممکن است اطلاعات شما برای همیشه از بین برود.

از آنجا که کار یا بازیابی اطلاعات از این مدل هارد دیسک کار بسیار پیچیده ای است و به تجهیزات خاصی مانند دستگاه تخصصی بازیابی اطلاعات ، ابزار جراحی دیسک سخت ، کلیم روم ، هارد دیسک مشابه و … نیاز دارد.

توجه داشته باشید که بازیابی اطلاعات با مشکل هد کار بسیار حساسی است.

تعمیر و ریکاوری هارد کرونیکس coronix

پاک شدن بخشی از اطلاعات

فرمت شدن هارد

نوسانات برق

خرابی برد هارد

خرابی سوکت هارد

ویروسی شدن هارد

فراموشی پسورد

هنگ کردن هارد

صدای بوق هارد

روشن نشدن چراغ هارد

ثابت نماندن چراغ هارد

روشن نشدن چراغ  LED

و …

هرگونه کپی برداری از مقاله تعمیر و ریکاوری‌ هارد کرونیکس coronix بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  Dolphin Data Lab

5/5 - (1 امتیاز)