ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus

بازیابی اطلاعات هارد ایسوس

لپتاپ ایسوس به دلیل داشتن هارد و بر اثر ضربه خوردن و یا تکان شدید می‌تواند آسیب پذیر باشد. ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus در مواقعی برای ما لازم میشود که اطلاعات هارد ما مهم باشد و هارد لپتاپ  ما به مشکل بخورد.

شرکت تخصصی ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus میتواند به ما کمک کند تا راهی مطمئن تر و سریعتر برای بازیابی اطلاعات هارد پیدا کند. هارد لپتاپ ایسوس میتواند بر اثر  افتادن، ضربات شدید در ال سی دی، حتی ضربات ضعیف و وارده بر باتری، محکم افتادن، بستن در لپ تاپ و … مربوط باشد.

در اینصورت ضرباتی که بر هارد اکسترنال وارد می‌شود باعث خراب شدن لپ تاپ خواهد شد. اگر هم که هارد روشن باشد ضربات وارد شدیدتر و در نتیجه خرابی بیشتر خواهد شد. از این رو قصد داریم تا در این مقاله بیشتر راجب به این موضوع صحبت کنیم. در ابتدا نیم نگاهی به سوالات رایج در این حوزه خواهیم داشت و سپس هرکدام از آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

• آیا خراب شدن هارد با تعمیر شدن به حالت اولیه باز خواهد گشت؟
• با استفاده از جراحی هارد می‌توان اطلاعات را باز گرداند؟
• چه نکاتی را باید برای نگهداری هارد ایسوس رعایت کرد؟

بازیابی اطلاعات هارد لپتاپ ایسوس asus

آیا خراب شدن هارد با تعمیر شدن به حالت اولیه باز خواهد گشت؟

در هنگامی که هارد دستگاه خرابی شدیدی نداشته باشد می‌توان آن را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و روش‌های پیچیده به گونه‌ای تعمیر کرد که امکان بازگرداندن اطلاعات آنچنان هم سخت نباشد. البته ممکن است که در این بین هارد اکسترنال به حالت اولیه باز نگردد اما موضوع اصلی این است که بهترین روش برای باز گرداندن هارد لپ تاپ ایسوس هنگامی که آسیب چندانی به آن وارد نشده است خیلی راحت صورت خواهد پذیرفت.

البته در بعضی از موارد ممکن است که هارد به قدری آسیب دیده باشد که نه تنها قابل تعمیر نیست بلکه نمی‌توان اطلاعات درون آن را هم بازیابی کرد. در اینصورت متاسفانه هیچ روشی برای بازگرداندن اطلاعات وجود ندارد. به طور کلی می‌توان تعمیرات هارد را به دو دسته تقسیم کرد که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

با استفاده از جراحی هارد می‌توان اطلاعات را باز گرداند؟

جالب است بدانید که شاید هارد اکسترنال از لحاظ فیزیکی آسیب شدیدی دیده باشد اما از لحاظ محتوایی هارد سالم باشد. در اینصورت با استفاده از جراحی هارد می‌توان اطلاعات درون هارد را برگرداند. هارد مشابه‌ای را می‌توان با هارد موجود جراحی کرد و سپس با متصل کردن هارد سالم به هارد آسیب دیده ریکاوری هارد لپتاپ ایسوس را انجام داد. همانطور که در عنوان قبلی گفته شدیم، دو نوع تعمیر برای هارد وجود دارد.

تعمیرات نرم افزاری هارد (فریموری)
تعمیر فیزیکی هارد

خرابی‌های مربوط به فریموری یا همان خرابی‌های نرم افزاری هارد از نظر SA مورد خرابی قرار خواهند گرفت. بخش دوم که همان خرابی‌های فیزیکی محسوب می‌شوند نیز به دلیل آسیب دیدن هارد است، آسیب هد و پلنر به همراه اسپندل موتور با PCB می‌باشد که البته این موضوع نیز به قسمت‌های مهمی تقسیم بندی می‌شود.

ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus

چه نکاتی را باید برای نگهداری هارد ایسوس رعایت کرد؟

با توجه به اینکه در هارد فاصله بین هد و پلتر به طور قابل توجه‌ای کم است، از این رو نگهداری از هارد با حساسیت زیادی روبرو خواهند بود. به همین دلیل بهترین راه نگهداری از هارد پیشگیری از ضربات و آسیب‌های احتمالی است. به خصوص اینکه هارد لپتاپ از لحاظ جابجایی در خطر آسیب دیدن قرار خواهد گرفت. جابجایی مداوم لپتاپ امکان آسیب دیدن را افزایش خواهد داد و عمر هارد را کاهش می‌دهد. از این رو در ادامه باید چند نکته را در نظر بگیرید:

1. بهتر است که از جابجایی دستگاه رد هنگام روشن بودن حدالمقدور جلوگیری کنید.
2. درب لپتاپ را محکم باز و بسته نکنید به ویژه زمانی که لپتاپ روشن است باید بیشتر به این موضوع دقت کنید.
3. همواره یک پکاب از اطلاعات و ذخیره سازی خود داشته باشید تا در صورت مشکل بتوانید اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

برای اینکه بتوانید هارد اکسترنال لپتاپ ایسوس را با سلامت کامل در اختیار بگیرید، باید در هنگام وصل کردن دستگاه به دیگر دستگاه‌ها حتما از اتصال برق مطمئن باشید و در صورت بروز نوسانات از آن جلوگیری کنید.

جمع بندی

ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus از نکات مهم این مقاله بود، حتما به این نکته توجه داشته باشید که تا می‌توانید از بروز مشکلاتی همچون آسیب دیدن لپتاپ در اثر ضربات جلوگیری کنید. برای اینکه بتوانید از ایجاد نوسانات و اتصالات نادرست برق جلوگیری کنید بهتر است که همواره محافظی برای هارد اکسترنال لپتاپتان در نظر بگیرید.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری‌ هارد لپتاپ ایسوس asus بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : هانیه ولک
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  Dolphin Data Lab

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (4 امتیاز)