ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده

ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده

گاهی پیش می آید که به طور سهوی و در اثر یک اتفاق و یا به صورت عمدی، یکسری از اطلاعات یا تمام آن ها از روی هارد پاک شده و از بین می رود. این شرایط، لحظه ای است که ممکن است فرد، شوکه شده و بسیار ناراحت و نگران شود و بلافاصله به فکر نرم افزارهای مختلف در این زمینه بیفتد، که اصلا فکر درستی نیست، چرا که؛ ممکن است با دانلود و نصب برخی از بدافزارها، نه تنها اطلاعات پاک شده، بازگردانده نشود، بلکه ممکن است، آسیب های زیادی به هارد و سیستم شما نیز وارد شود.
بحث بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده، دانلود یک برنامه نرم افزاری و استفاده از آن نیست؛ چراکه برخی افراد ممکن است به دلیل نگرانی، اقدام به دانلود و نصب نرم افزارهای نامناسب کرده و برای همیشه اطلاعات مهم و ضروری خود را از دست دهند. مجموعه ایمن هارد در این مقاله قصد دارد که نوید این موضوع را بدهد که افراد پس از پاک شدن اطلاعات هارد، نگران نباشند، چراکه؛ با وجود چنین مجموعه ای، برگشت ایمن و باکیفیت اطلاعات و داده ها کاری امکان پذیر و آسان است.

هارد فرمت شده، قابلیت ریکاوری دارد؟

قابلیت بازگردانی اطلاعات از دست رفته هارد

زمانی که اطلاعات شما از روی هارد پاک می شود، ممکن است نگران شوید و احساس کنید که دیگر دسترسی به آن ها، غیر قابل تصور است ولی بهتر است این افکار را از سر خود خارج کنید. چراکه؛ امروزه و در شرایط فعلی دنیای تکنولوژی، استفاده از دستگاه های سخت افزاری موجود، این مشکل را به راحتی حل کرده است. البته استفاده درست از این تکنولوژی، باید توسط افراد کاردان و مجموعه های معتبری انجام شود تا کوچکترین آسیبی به اطلاعات و هارد وارد نشود.

تکنیک های استفاده شده توسط یک کارشناس در این زمینه با استفاده از ابزارهای مختلف بازیابی، تکمیل کننده پروسه ریکاوری است. دستگاهی که برای بازگردانی اطلاعات پاک شده، استفاده می شود، بهترین و تنهاترین ابزار موفق به منظور ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده از یک هارد سوخته، ضربه خورده، دیلت و فرمت شده و خراب است. اطلاعات موجود بر روی هارد از هر نوع محتوایی که باشد، مهم نیست، این دستگاه ها با طراحی مخصوص خود تمام محتواهای صوتی، تصویری و متنی را بر می گردانند بدون آن که از کیفیت آن ها کاسته شود.

ریکاوری هارد با دستگاه PC3000

دستگاه pc3000

نام دستگاهی که وظیفه بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده و یا آسیب دیده را انجام می دهد، دستگاه pc3000 است که در حقیقت می توان گفت؛ برترین تکنولوژی در خصوص بازیابی اطلاعات است. با استفاده از این دستگاه، حدود 90 درصد از داده های از دست رفته ، ریکاوری می شوند که به نظر می رسد این مقدار، عدد قابل توجهی است. این دستگاه برای ریکاوری اطلاعات از دست رفته گوشی، رایانه، فلش و از همه مهمتر هارد، انواع متفاوتی را ارائه می دهد. برای استفاده از این دستگاه، تخصص و مهارت زیادی لازم است تا اطلاعات حذف شده با امنیت و کیفیت بالایی برگشت داده شوند. پیشنهاد می شود که کاربران عادی از انجام ریکاوری خودداری کنند و این عملیات را به افراد تخصص دیده و مطمئن در این رابطه، بسپارند.

مشخصات دستگاه pc3000

این دستگاه ساخت کشور روسیه بوده و عنوان قوی ترین دستگاه بازیابی را به خود گرفته است. البته اینکه نوع ریکاوری در دستگاه ساخت روسیه، عملکرد بهتری در مقایسه با نوع چینی دارد بر هیچ کس پوشیده نیست. دلیل نام گذاری دستگاه pc3000 به برگرداننده سخت افزاری این است که این دستگاه، دقیقا به قطعات سخت افزاری هارد مانند موتور، سکتور و هد آن، دسترسی پیدا کرده و آن ها را به کنترل خود درمی آورد.
اصلی ترین بخش در ریکاوری و بازگردانی اطلاعات پاک شده تشخیص عیب و رفع آن است که اگر به درستی انجام نشود، ممکن است خطراتی برای اطلاعات و هارد داشته باشد. به همین خاطر است که گفته می شود انجام کار بازیابی را به افراد متخصص بسپارید تا آن ها با تجربه کافی خود این کار را برای شما انجام دهند.
عدم دیتکت، ترمیم هارد، بدسکتوری هارد و در نهایت هنگ کردن و ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده از وظایف اصلی این دستگاه است.
انجام مراحل مختلف برای بازیابی اطلاعات پاک شده
در ابتدا بهتر است با یک مجموعه مرتبط در این باره ارتباط گرفته شود.
در هر منطقه ای که باشید، میتوانید با مراجعه حضوری به مکان موردنظر در جهت رفع اشکال اقدام کنید و برای افرادی که دسترسی دورتری نیز دارند امکان ارسال هارد فراهم شده است.
تست و آزمایش هارد توسط متخصصان و کارشناسان مجموعه موردنظر از اهداف مهم در خصوص بازیابی اطلاعات فرمت شده است.
پس از تایید مشکلات مربوط به هارد، زمان تعمیر و میزان هزینه به صاحب هارد ابلاغ می شود
در صورت تایید مشتری، ادامه عملیات با موفقیت شروع شده و تا مرحله نهایی انجام کار پیش خواهد رفت.
در مرحله آخر اگر هارد مشتری، قابلیت بازیابی و بارگذاری اطلاعات روی خودش را داشت این کار انجام خواهد شد در غیر این صورت؛ مشتری می تواند یک هارد جدید خریده و درخواست بارگذای اطلاعات قبلی در هارد جدید را نماید. به هر حال هدف نهایی که بازیابی اطلاعات است با موفقیت تمام به پایان می رسد.
تمام این مراحل با رعایت احترام به مشتری در مجموعه ایمن هارد انجام می شود و افراد با خیال راحت می توانند هاردهای آسیب دیده خود را برای تعمیر به این مجموعه ارسال کرده و با رضایت مطلوبی آن را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرند.

اصطلاح برد سوخته

برخی از افراد به دلیل ناآگاهی اصلاح هارد سوخته را به کار می برند ولی در حقیقت می توان گفت که این اصطلاح درست نیست و برد هارد امکان سوختن دارد. برد هارد نیز زمانی دچار سوختگی خواهد شد که اتصال اشتباه سوکت و یا نوسانات برقی اتفاق بیفتد. دود بلندشده از هارد باید تصورات را به سمت سوختن برد بکشاند که این آسیب موجب از دست رفتن اطلاعات روی هارد خواهد شد. در این شرایط، ریکاوری باید بعد از تعویض برد سوخته انجام شود. در این شرایط اگر نوسان برق کم باشد با تعویض برد هارد به حالت اول بر میگردد و اطلاعات روی هارد باقی میماند و اگر نوسان برق زیاد باشد باید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.
البته بهتر است این نکته را نیز بدانید که تعمیر برد سوخته و بازیابی اطلاعات از هاردهای مختلف به روش های متفاوتی انجام می شود که این عملیات فقط توسط کارشناسان و متخصصان باتجربه انجام می شود.

سپردن عملیات بازیابی به متخصص

سپردن عملیات بازیابی به متخصص

برای خودداری از اتلاف زمان و حصول نتیجه های بی اساس، بهتر است در همان ابتدا به مراکز معتبر بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده مراجعه کرده و نوع بازیابی اطلاعات هارد خود را از آن ها جویا شوید. بی شک این متخصصان با تجربه و سوابق کاری خود، بهترین پیشنهادات را به شما ارائه می دهند. یکی از این مراکز معتبر در زمینه ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده، مجموعه ایمن هارد است که با گردآوری کارشناسان و متخصصان با تجربه که اطلاعات و دانش کافی در این زمینه دارند، در راستای بازیابی اطلاعات شما، نهایت سعی و تلاش خود را به کار می بندند. این مجموعه با به کارگیری دستگاه های پیشرفته و مختلف در زمینه ریکاوری اطلاعات، یکی از برترین مجموعه های فعال در این زمینه هستند. تمام مراکز معتبر دنیا که فعالیت بازگردانی اطلاعات فرمت شده از هارد را انجام می دهند از دستگاه pc3000 شرکت ACE Laboratory استفاده می کنند که همین تکنولوژی با کیفیت بالا در مجموعه ایمن هارد به کار گرفته می شود.

مدت زمان انجام ریکاوری

معمولا در بازیابی اطلاعات پاک شده از طریق فرمتِ هارد دو نکته مورد توجه است. اگر کاربری برای فرمت هارد یا هر نوع حافظه داخلی و خارجی خود از گزینه فول فرمت استفاده کند، در حقیقت پاکسازی بسیار قوی را انجام داده که بازیابی داده ها در این شرایط کمی مشکل شده و ریکاوری با دشواری مواجه خواهد شد. اما لحظه ای هم وجود دارد که کاربر برای پاک کردن اطلاعات، از گزینه کوئیک فرمت استفاده می کند، در حقیقت در این شرایط می توان گفت، شانس بازیابی اطلاعات به مراتب بالاتر و با روش های آسان تری انجام خواهد شد. پس متوجه شدیم که نوع فرمت و پاکسازی ما نیز در سرعت ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده نقش مهم و اساسی دارد.
البته بهتر است این نکته را نیز درنظر داشته باشید که با استفاده از دستگاه و یا نرم افزار های غیر رایگان انجام هرگونه روش بازیابی به راحتی انجام می گیرد.

جمع بندی : بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

مجموعه ایمن هارد در این مقاله، به بررسی نکات مهم در خصوص ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده هارد پرداخت و به موضوع بازگردانی این اطلاعات از طریق دستگاه pc3000 نیز توجه ویژه ای صورت گرفت. بازیابی اطلاعات و داده هایی که به نحوی از بین رفته، فرمت و پاک شده اند، بازیابی هاردهای صدمه دیده البته در قسمت بُرد، استخراج تمام اطلاعات موردنیاز از هاردهای با برد سوخته، بازگردانی داده های تمامی برندهای هارد با هر میزان ظرفیت، ریکاوری اطلاعات هارد دیسک ، لپ تاپ و کامپیوتر، بازیابی و تعمیر هارد، جراحی هارد دیسک هایی با مشکل فیزیکال و در نهایت تعمیر و بازیابی هاردهای بدسکتور در مراکز معتبر بازیابی اطلاعات هارد مانند مجموعه ایمن هارد، انجام می شود که با استفاده از وجود دستگاه های پیشرفته در این زمینه، تحول شگرفی در خصوص ریکاوری و موارد دیگر انجام خواهد شد.
البته انجام تمام این کارها با استفاده از یک دستگاه مخصوص در این زمینه، قابل تعمیر است که این دستگاه نیز به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و باید افراد متخصص و آموزش دیده بتوانند نحوه کار با آن را یاد گرفته و در مسیرهای درست و اصولی به کار گیرند. یعنی در حالت کلی؛ تجهیزات پیشرفته در کنار دانش روز می تواند کاری را به انجام برساند.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری‌ اطلاعات هارد فرمت شده بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  Dolphin Data Lab و  ACE LAB

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (7 امتیاز)