معنی ریکاوری هارد

ریکاوری هارد به چه معناست؟

ریکاوری هارد به چه معناست؟ شاید این سوال بسیار ساده باشد و جواب را خیلی از دوستان بدانند اما واقعیت این است که کلمه ریکاوری یک کلمه انگلیسی است ( Recovery ) به معنی بازیابی و کلمه هارد ( Hard ) به معنی سخت است.

اما کلمه هارد ( Hard ) در فارسی یعنی سخت که ریکاوری هارد یعنی ریکاوری سخت.

این کلمه عامیانه اشتباه است

از آنجا که ما ایرانی ها بسیار آدم های تنبلی هستیم این کلمه را خلاصه کرده و کلمه هارددیسک را به اشتباه هارد میگوییم اما منظور از این کلمه بازگردانی اطلاعات از هارددیسک میباشد. و منظور از هارد همان هاردهای HDD هستند که از تکنولوژی هد و دیسک استفاده میکنند.

در دنیای امروز که تمام دنیای اطراف ما را اطلاعاتی مثل عکس ، فیلم ، دیتابیس ، فایل صوتی ، اسناد و … تشکیل داده اند برخی از این اطلاعات زیاد مهم نیستند و اطلاعات را میتوان از جایی پیدا کرد و یا دوباره آنها را از اینترنت دانلود کرد. اما برخی دیگر ، اطلاعاتی هستند که بسیار حیانی و مهم هستند.

منظور از ریکاوری هارد چیست

اما منظور از ریکاوری هارد چیست ؟

وقتی اطلاعات از بین میرود و یا به هر دلیلی دسترسی ما به اطلاعات هارد قطع میشود، باید ریکاوری هارد انجام گیرد.

از بین رفتن اطلاعات به این معنی است که اطلاعات مورد نیاز را عمدا یا سهوا پاک شده است و قطع شدن دسترسی به اطلاعات به این معنی است که اطلاعات روی دیسک هارد موجود است اما ما به دلایل مختلف دسترسی به آن نداریم. این دلایل میتواند شامل خرابی کابل ، خرابی سوکت ، خرابی برد ، خرابی فریمور ، ضعیف شدن هد هارد ، خراب شدن یک یا چندین هد ، بدسکتور هارد و یا …. باشد.

در این شرایط ما دسترسی به اطلاعات نداریم و باید اطلاعات هارد بازیابی شود و یا به اصطلاح انجام گیرد.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری هارد به چه معناست؟ بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)