ریکاوری هارد لپتاپ لنوو

ریکاوری هارد لپتاپ لنوو lenovo

ریکاوری هارد لپتاپ به خصوص لپتاپ‌های لنوو نیاز به تخصص و مهندسانی دارد که بتوانند به بهترین نحو آن را تعمیر و سپس مورد بررسی قرار دهند. از آنجایی که سیستم عامل درون آن برای هاردهای لپتاپ pc3000 می‌باشد، پیشرفته‌ترین تجهیزات برای آن در نظر گرفته می‌شود. هارد دیسک و یا هارد سخت از بزرگترین و مهم‌ترین حافظه‌های جانبی موجود در کامپیوتر است که تقریبا تمامی اطلاعات درون سیستم عامل نظیر فایل، عکس، فیلم و … به طور کلی تمامی اطلاعات شخصی را درون خود نگهداری می‌کنند.

هارد معمولا به اندازه یک کتابچه هستند که تقریبا از 2.5 اینچ تا 6 اینچ متغیرند و البته سنگین‌تر و سخت‌تر هستند. هارد درون لپتاپ لنوو دارای وظایفی است که از مهم‌ترین آن حفظ دائمی اطلاعات است. تا زمانی که داده‌های درون هارد حذف نشده‌اند به بهترین شکل درون هارد باقی خواهند ماند.

تنها راه بازگرداندن اطلاعاتی که حذف می‌شوند تعمیرات مربوط به هارد است که باید توسط افراد خبره و کارشناس صورت گیرد. از این رو قصد داریم تا رد این مقاله به بررسی سوالات مربوط به این حوزه خواهیم پرداخت .

پس در ابتدا نیم نگاهی به این سوالات و سپس پاسخ به آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

بازیابی اطلاعات هارد لپتاپ لنوو lenovo

چه مشکلات نرم افزاری برای هارد لنوو وجود دارد؟

برای انواع هارد و ذخیره سازهای هوشمند درون لپتاپ همواره مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن موجود می‌باشد، که در نتیجه باعث ایجاد بسیاری از ارور و باگ‌ خواهند شد. مشکلات دیگری که درون هاردهای دچار مشکل وجود دارد، ران نشدن هارد، صدا دادن هارد بدون هیچ دلیل، خاموش شدن هارد می‌باشد که می‌توان برای از بین بردن آن از کارشناسان خبره در این زمینه کمک گرفت.
از آنجایی که هاردهای موجود در لپتاپ لنوو در اندازه و ذخیره‌های مخصوصی هستند در نتیجه برای ریکاوری هارد لپتاپ لنوو lenovo و یا تعمیر و جراحی باید از هاردهای مشابه استفاده کنند که قاعدتا به دلیل دلار و تحریم‌های موجود برای قطعات به سختی می‌توان نمونه مشابهی از هارد را پیدا کرد.همچنین برای خرابی ها و ریکاوری هارد لپتاپ لنوو lenovo در ادامه به خرابی‌های موجود در هارد لنوو خواهیم پرداخت:
• ران نشدن هارد
• صدا دادن هارد
• خاموش شدن هارد
• سوختن برد هارد
• جریان نیافتن برق داخل هارد
• کند شدن هارد

خرابی‌های رایج در هارد لپتاپ لنوو چند نوع هستند؟

در بسیاری از موارد در اثر ویروسی شدن و هنگ کردن هارد قاعدتا با پیامی به محتوای “فرمت شدن هارد” برخورد خواهید کرد. این مشکل به وضوح در هاردهای لپتاپ لنوو مشاهده می‌شود که تنها راه حل موجود برای رفع آن سپردن این هارد به کارشناسان آن است. در بسیاری از موارد این خرابی در ظاهر مشاهده نمی‌شود بلکه به صورت محتوایی دچار خرابی و مشکل می‌شود.

در هنگام تعمیر هارد باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل موجود نبودن هارد مشابه هاردهای لنوو در هنگام تعمیرات و جراحی هارد ممکن است که دچار مشکل شده و در نتیجه قطعه مشابه برای تعمیر هارد وجود نداشته باشد.

ریکاوری هارد لپتاپ لنوو lenovo

PCB در هارد لپتاپ چیست و مشکلات رایج در این هارد به چند دسته تقسیم می‌شود؟

PCB یک مدار چاپی است که قادر است به صورت مکانیکی از قطعات درون هارد و اطلاعات موجود بکاپ گیری کند. در صورت بروز هرگونه مشکل درون این قطعه از هارد لنوو باعث خواهد شد تا تمامی اطلاعات و ذخیره‌های درون آن از بین برود و در نتیجه امکان ریکاوری را برای هارد سخت کند. البته موضوع اصلی این است که اگر از اطلاعات موجود در آن بکاپ گیری کنید دیگر مشکلی بوجود نخواهد آمد.
پرقدرت بودن این قطعه درون هارد باعث می‌شود تا پی سی بی دچار مشکل شود، همین موضوع دلیلی بر از کار افتادن بخش نرم افزاری هارد خواهد بود. سعی نکنید که بیش از حد استاندارد مجاز بر این هارد فشار وارد کنید، زیرا یکی دیگر از دلایل از بین رفتن این قطعه در هارد سوختگی بر اثر فشار و همچنین نوسانات برق است.

جمع بندی

ریکاوری هارد لپتاپ لنوو Lenovo از موضوعات اصلی این مقاله بود، با توجه به نایاب بودن هارد دیسک لپتاپ لنوو بهتر است که در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر آن را به یک متخصص خبره در این زمینه بسپارید.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری هارد لپتاپ لنوو lenovo بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : هانیه ولک
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  Dolphin Data Lab

4 1 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)