برای خواندن این صفحه به 5 دقیقه زمان نیاز دارید

ریکاوری هارد مای کلود وسترن

ریکاوری و تعمیر هارد وسترن Mycloud

شرکت وسترن دیجیتال یکی از شرکت‌های تولید کننده هارد است که توانسته در خیره سازی اطلاعات و فایل‌ها پیشگام باشد. از این رو به یکی از بزرگترین محصولات ذخیره کننده رایانه‌ای و پشتیبان کننده هارد SSD تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم تا به بعضی از سوالات پیرامون مشکلات موجود برای هارد وسترن صحبت کنیم که در ادامه نیم نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت:

ریکاوری و تعمیر هارد وسترن Mycloud

چه مشکلات نرم افزاری برای هارد وسترن دیجیتال Mycloud وجود دارد؟

برای انواع هارد و ذخیره سازهای هوشمند همواره مشکلاتی وجود دارد که باعث ایجاد بسیاری از ارور و باگ‌ها خواهند شد. مشکلاتی از قبیل ران نشدن هارد، صدا دادن هارد بدون هیچ دلیل، خاموش شدن هارد و از این قبیل مشکلات که همگی باعث از بین رفتن کارایی آن خواهند شد.

ممکن است که در هنگام جستجو کردن متوجه کند شدن هارد شده‌اید که این یک مشکل رایج در هاردهای وسترن است. تجهیزات مورد نیاز برای برطرف کردن این مشکلات مخصوصا در ایران با توجه به وضعیت موجود تحریم و دلار، ممکن است که خرج زیادی بردارد و با مشکلات فراوان اطلاعات از دست رفته بازگردد. موضوع اصلی این است که وسترن دیجیتال توانسته ریکاوری و تعمیر هارد وسترن Mycloud را با هزینه پایین و بهترین کیفیت در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار دهد.

از دسته خرابی‌هایی که در این هارد نا معقول هستند و باید برطرف شوند می‌توانند به موارد زیر اشاره کرد:
• ران نشدن هارد
• صدا دادن هارد
• خاموش شدن هارد
• سوختن برد هارد
• جریان نیافتن برق داخل هارد
• کند شدن هارد
اما در این بین مشکلاتی در ارد وجود دارند که معقول بوده و وجود آن‌ها همواره پای ثابت هاردهای وسترن و دیگر هاردها است که البته WD برای آن نیز چاره اندیشیده است.

ریکاوری هارد وسترن مای کلود mycloud

خرابی‌های رایج در وسترن هارد چند نوع هستند؟

در بسیاری از موارد ممکن است که با پیامی به محتوای “فرمت شدن هارد” مواجه شوید. این نوع مشکلات در هارد وسترن دیجیتال عادی بشمار می‌آیند و به عنوان خرابی منطقی در هارد نام برده می‌شوند. در این حالت شما خرابی‌های ظاهری در هارد مشاهده نمی‌کنید بلکه به ظاهر همه چیز عادی بوده و هارد به راحتی به گردش در می‌آید.

اما موضوع چیز دیگری است، در این موارد تنها راه حل این است که اطلاعات موجود در هارد را بازیابی کنید و به راحتی می‌توانید اطلاعات دیتای از بین رفته را برگردانید. به یاد داشته باشید که هیچ مشابه‌ای برای هارد وسترن وجود ندارد و اگر قصد دارید تعویض آن را دارید باید در انتخاب آن دقت کنید.

ریکاوری هارد وسترن mycloud

PCB چیست و مشکلات رایج آن چگونه برطرف می‌شود؟

PCB یکی از مدارهای چاپی است که به صورت مکانیکی قادر به پشتیبان گیری از قطعات الکتریکی و الکترونیکی می‌باشد. مشکلاتی برای این قطعه در هارد وجود دارد که هر کدام باعث از بین رفتن اطلاعات خواهند شد که البته این مشکلات به راحتی برطرف خواهند شد به این شرط که بتوان از آن‌ها یک بکاپ کرفت و سپس اطلاعات را بازیابی کرد.

مشکلات موجود در این قطعه به دلیل پرقدرت بودن آن بسیار رایج است. به همین دلیل است که برخی از قطعات سخت افزاری از کار خواهند افتاد. برای همین سعی نکنید که بیش از حد به هارد فشار وارد کرده و از آن تست‌های مکرری بگیرید. سوختگی در اثر نوسانات برق یکی دیگر از مشکلات رایج برای این قطعه می‌باشد که راه حل آن استفاده از یک محافظ است.

زمانی که هارد می‌سوزد، شاید به این فکر بی‌افتید که باید هارد را تعویض کنید. اما مشکل بزرگتر است و PCB به طور مستقیم قابل تعویض نمی‌باشد. البته که برای تعویض این قطعه از PCB جز قطعه مشابه نمی‌توان استفاده کرد. از این رو کوچکترین مشکل موجود در این قطعه باعث خواهد شد اطلاعات موجود در هارد از بین برود.

جمع بندی

ریکاوری و تعمیر هارد وسترن Mycloud یکی از مهم‌ترین موضوعات این مقاله بود که به مشکلات آن و همچنین روش تعمیر و برگرداندن اطلاعات مورد توجه قرار گرفت. برای اینکه بتوان از ذخیره سازهای درون هارد یک بکاپ گرفت، باید از تمامی اطلاعات و ذخیره سازهای درون هارد وسترن دیجیتال بکاپ گیری کنید.

هرگونه کپی برداری از مقاله ریکاوری‌ هارد وسترن MYBOOK بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : سمانه صادقی
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  wd my cloud

5 2 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
17 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)