5/5 - (7 امتیاز)
برای خواندن این صفحه به 4 دقیقه زمان نیاز دارید

عدم شناسایی هارد وسترن WD

عدم-شناسایی-هارد-وسترن-دیجیتال

در این مقاله سعی داریم در مورد عواملی که باعث عدم شناسایی هارد وسترن WD میشود صحبت کنیم و توصیه هایی که در این باره لازم هست را انجام دهیم.

برخی از مشتریان تماس میگیرند و می گویند هارد ما شناسایی نمیشود ؟! مشکل از کجای هارد است ؟! باید خدمت شما عزیزان بگوییم که وقتی هاردهای خراب میشود معمولا شناسایی نمیشوند و نمیشود از راه دور مشکل را بررسی کرد.

اما عواملی که باید شناسایی نشدن هارد وسترن میشود را در ادامه مطلب بیان کرده ایم

خرابی فریمور

خرابی-فریمور-هارد-وسترن-دیجیتال

بیشترین درصد عدم شناسایی هارد وسترن WD مربوط به قسمت فریموری می باشد که بدون علائمی مثل صدای تق تق کردن می باشد و به دلیل نقص در ماژول ها بوجود می آید یا معمولا هد از جای پارک خارج شده یا اصطلاحا Jump کرده است ولی هد سالم می باشد و به کمک دستگاه های تخصصی هارد دوباره به حالت اول باز می گردد.

خرابی برد هارد وسترن

خرابی-برد-هارد-وسترن

برد هارد اغلب به دلایلی مثل نوسانات برقی ، منبع تغذیه ی نامناسب ، خرابی سوکت USB و … خراب می شود و یا می سوزد در این شرایط با توجه به دانشی که در زمینه عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در سیستم ها داریم بهتر است که هارد را به مرکز تخصصی ما بیاورید تا با کمک ابزارهایی ویژه جراحی برد هارد شما انجام گیرد و یا در صورت سوخته شدن برد آن را با رعایت نکات همسان سازی رام و فریمور تعویض کنند و مرکز آپاو می تواند مشکل عدم شناسایی هارد وسترن شما را به بهترین نحو و در کمترین زمان انجام دهد.

بزن بریم!  تعمیر هارد با برد خراب

خرابی در سوکت هارد وسترن دیجیتال

خرابی-سوکت-هارد-وسترن-wd

این خرابی به دلیل استفاده ی نا مناسب از سوکت با حرکات خشن و یا استفاده ی مکرر کابل به هارد می باشد که در بسیاری از موارد می توان با تعویض کابل این مشکل را برطرف کرد هرچند که در برخی موارد مشکل بوجود آمده جدی تر است و به برد صدمه وارد شده است که نیاز به تعویض برد می باشد.

خرابی ناشی از ضربه خوردن هارد وسترن

ضربه-خوردن-هارد-وسترن

یکی دیگر از مشکلات شایع در خصوص مشکل شناسایی نشدن هارد وسترن WD ضربه و صدمه دیدن آن می باشد که احتیاج به تعمیر و ریکاوری هارد وسترن دیجیتال را بوجود می آورد. در این شرایط در صورتی که هد خراب شده باشد و به پلاتر آسیبی نرسیده باشد می توان یک جراحی موفقیت آمیز را در پی داشت که باید حتما با کمک دستگاه های مخصوص این جراحی انجام پذیرد که به صورت 90%  مشکل ایجاد شده به طور کامل رفع می شود مگر آنکه پلاتر آسیب دیده باشد.

خرابی هارد بر اثر بدسکتور

بدسکتور-هارد-وسترن-دیجیتال

بدسکتور به صورت ناحیه ای و یا نقطه ای ایجاد می شود و باعث عدم نمایش اطلاعات می شود که با ابزارهای مخصوص برای گرفتن بدسکتوری ، مشکل عدم شناسایی هارد وسترن WD  نیز در این مرکز به سادگی قابل حل می باشد.

هرگونه کپی برداری از مقاله عدم شناسایی هارد وسترن WD بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : فائزه گل محمدی – آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد و  Western Digital

کلیک کنید

آیا هارد شما دچار مشکل شده و یا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟!

بزن بریم!  دلایل کندی سرعت هارد سیگیت Seagate
5 1 رای
امتیاز مقاله
دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها