برای خواندن این صفحه به 4 دقیقه زمان نیاز دارید
تعمیر تعویض برد هارد توشیبا toshiba

تعمیر و تعویض برد هارد سیگیت

خرابی برد هارد می‌تواند از مشکلات شایع در هارد دیسک باشد و دلایل مختلفی ممکن است به خرابی آن منجر شوند. در این مقاله سعی میکنیم شما را با دلایل سوختن برد هارد توشیبا و نحوه تعویض برد و تعمیر برد هارد توشیبا آشنا کنیم.

برد هارد  توشیبا (Hard Drive Controller Board) یکی از اجزای اصلی هارد دیسک است و نقش مهمی در کنترل و مدیریت عملکرد هارد دیسک دارد. خرابی برد هارد می‌تواند از دلایل مختلفی ناشی شود.

خراب شدن برد هارد دیسک توشیبا

تعمیر برد هارد توشیبا یکی از خدمات تخصصی ارائه شده توسط مجموعه ایمن هارد است که با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها تعمیر می‌شوند.
تعمیرات هارد توشیا باتوجه‌به مدل‌های گوناگون و متنوع عرضه شده از این محصول، یک کار تخصصی است و کسب مهارت در تعمیر آن، مدت‌زمان زیادی را نیاز دارد.

اگر برد هارد شما خراب شده باشد، در برخی از موارد قابل‌تعمیر است؛ اما در بعضی از مواقع، نیاز به تعویض برد است و درصورتی‌که سوختگی برد هارد شما شدید باشد، ممکن است هد هارد دچار مشکل شده باشد.
در این حالت پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب بازیابی اطلاعات هارد سوخته بزنید.

در هر یک از موارد گفته شده، فقط کافی است با مشاورین مجموعه ایمن هارد تماس بگیرید تا آن‌ها شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز، هارد شما توسط ماهرترین افراد در حوضه تعمیر برد هارد توشیبا تعمیر شود.

تعمیر برد هارد توشیبا

یکی از مهم‌ترین قطعه الکترونیکی هارد، برد آن هارد است. اگر این قسمت وظیفهٔ خود را به‌درستی انجام ندهد، هارد روشن نمی‌شود و یا اینکه روشن می‌شود؛ ولی در سیستم شناخته نمی‌شود. برد هارد دارای دیود و القاگرهایی است که وظیفهٔ آن‌ها تنظیم جریان ولتاژ در مدار هارددیسک است.

چنانچه این تنظیم‌کننده‌ها در مدار آسیب ببیند و یا دچار مشکل شوند، برد هارد به مشکل خورده و دچار خرابی می‌گردد که در این صورت هارد یا روشن نشده و یا در سیستم شناسایی نمی‌شود و در این صورت نیاز به تعمیر هارد است. در صورت خرابی برد، باید برد تعمیر یا تعویض گردد.

در صورتی که سوکت هارد شما به مشکل خورده بهتر است به صفحه تعمیر و تعویض سوکت هارد مراجعه کنید.

مرکز تعمیرات برد هارد خراب

تعویض برد هارد توشیبا

تعویض‌شدن برد شرایطی را دارد، یعنی جابه‌جایی برد سالم به‌جای برد آسیب‌دیده، البته انجام این کار با تعویض Rom امکان‌پذیر است؛ اما تعویض رام یا بایوس در برخی مدل‌های هارد کار سخت و حساسی است که گروه مجهز ایمن هارد به‌راحتی از پس آن بر می‌آید و با بهترین ابزارها به‌روزترین علم، اقدام به تعویض برد شما کرده و تعمیر برد هارد توشیبا شما با موفقیت به پایان خواهد رسید.

مجموعه ایمن هارد برای راحت‌تر شدن مراحل تعویض برد هارد توشیبا برای مشتریان خدمات تعویض رام را رایگان انجام میدهد.

فروشگاه برد هارد اکسترنال اینترنال

سوختن برد هارد توشیبا

یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها در هارد سوختن برد هارد است. اگر شما متوجه ایراد و یا مشکلی در هارد خود شدید، و یا اینکه بوی سوختگی از هارد احساس کردید ممکن است برد هارد شما سوخته باشد که این خرابی دلایل مختلفی دارد که در زیر به دلایل خرابی برد هارد توشیبا می‌پردازیم.

دلایل خرابی برد هارد توشیبا

سقوط یا ضربه

ضربه‌های قوی یا سقوط هارد دیسک می‌توانند باعث آسیب به قطعات الکترونیکی و مدارهای برد شوند. این ضربه‌ها می‌توانند از قطعات مهم برد خرابی ایجاد کنند و باعث از کار افتادن هارد دیسک شوند.

اختلالات برقی

اختلالات برقی نظیر پیک ولتاژ، آب‌ریزی درون دستگاه، شوک الکتریکی و نوسانات ولتاژ می‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم باعث خرابی برد هارد شوند.

گرما و حرارت

دمای بالا و تغییرات دما می‌توانند باعث تغییر در ویژگی‌های الکترونیکی قطعات و مدارهای برد شده و در نتیجه خرابی را ایجاد کنند.

خرابی الکتریکی

خرابی قطعات الکترونیکی مانند ترانزیستورها، مقاومت‌ها، خازن‌ها و… می‌تواند به دلایل مختلف از جمله عدم کیفیت ساخت، استفاده طولانی‌مدت، تغییر در ولتاژ و تغییرات دما رخ دهد.

سن و فرسایش

همانند هر قطعه‌ای، قطعات الکترونیکی نیز با گذر زمان و استفاده ممکن است فرسایش پیدا کنند و در نتیجه خراب شوند.

نویز و اختلالات

نویزهای الکترومغناطیسی از منابع مختلف مانند دستگاه‌های الکترونیکی دیگر می‌توانند به اختلال در عملکرد برد هارد و خرابی آن منجر شوند.

نقص در فریمور

نرم‌افزارهای موجود در برد هارد (مثل فریمور) نیز ممکن است دچار خطاها یا مشکلات شوند که باعث عدم کارکرد درست برد و هارد دیسک شوند.

در این حالت بهتر است کارشناس مقدار سوختگی را چک کند اما بدلیل کمیاب بودن برخی از بردها بهتر است برد تعمیر شود و در صورتی که مقدار سوختگی زیاد باشد بهتر است برد تعویض شود.

 اگر مقدار خرابی فقط در برد هارد باشد اطلاعات از بین نمی‌رود؛ اما اگر به هد هارد صدمه رسیده باشد باید مقدار خرابی و مدل هارد توسط کارشناس تست شود تا بهتر بتوان نظر داد.

هرگونه کپی برداری از مقاله تعویض و تعمیر برد هارد توشیبا TOSHIBA بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)