تعویض و تعمیر برد هارد مکستور maxtor

تعمیر و تعویض برد هارد مکستور

برد هارد مکستور (Hard Drive Controller Board) یا همان PCB (Printed Circuit Board) یکی از اجزای اصلی هارد دیسک است که برای کنترل و مدیریت عملکرد هارد دیسک استفاده می‌شود. خرابی برد هارد می‌تواند از مشکلات شایع در هارد دیسک باشد و دلایل مختلفی ممکن است به خرابی آن منجر شوند. در این مقاله سعی میکنیم شما را با دلایل سوختن برد هارد مکستور و نحوه تعویض برد و تعمیر برد هارد مکستور آشنا کنیم.

خراب شدن برد هارد دیسک مکستور

تعمیر برد هارد مکستور یکی از خدمات تخصصی ارائه شده توسط مجموعه ایمن هارد است که با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها تعمیر می‌شوند. تعمیرات هارد مکستور باتوجه‌به مدل‌های گوناگون و متنوع عرضه شده از این محصول، یک کار تخصصی است و کسب مهارت در تعمیر آن، مدت‌زمان زیادی را نیاز دارد.

اگر برد هارد شما خراب شده باشد، در برخی از موارد قابل‌تعمیر است؛ اما در بعضی از مواقع، نیاز به تعویض برد است و درصورتی‌که سوختگی برد هارد شما شدید باشد، ممکن است هد هارد دچار مشکل شده باشد. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب بازیابی اطلاعات هارد سوخته بزنید.

در هر یک از موارد گفته شده، فقط کافی است با مشاورین مجموعه ایمن هارد تماس بگیرید تا آن‌ها شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز، هارد شما توسط ماهرترین افراد در حوضه تعمیر برد هارد مکستور تعمیر شود.

تعمیر برد هارد مکستور

یکی از مهم‌ترین قطعه الکترونیکی هارد، برد آن هارد است. اگر این قسمت وظیفهٔ خود را به‌درستی انجام ندهد، هارد روشن نمی‌شود و یا اینکه روشن می‌شود؛ ولی در سیستم شناخته نمی‌شود. برد هارد دارای دیود و القاگرهایی است که وظیفهٔ آن‌ها تنظیم جریان ولتاژ در مدار هارددیسک است.

چنانچه این تنظیم‌کننده‌ها در مدار آسیب ببیند و یا دچار مشکل شوند، برد هارد به مشکل خورده و دچار خرابی می‌گردد که در این صورت هارد یا روشن نشده و یا در سیستم شناسایی نمی‌شود و در این صورت نیاز به تعمیر هارد است. در صورت خرابی برد، باید برد تعمیر یا تعویض گردد.

مرکز تعمیرات برد هارد خراب

تعویض برد هارد مکستور

تعویض‌شدن برد شرایطی را دارد، یعنی جابه‌جایی برد سالم به‌جای برد آسیب‌دیده، البته انجام این کار با تعویض Rom امکان‌پذیر است؛ اما تعویض رام یا بایوس در برخی مدل‌های هارد کار سخت و حساسی است که گروه مجهز ایمن هارد به‌راحتی از پس آن بر می‌آید و با بهترین ابزارها به‌روزترین علم، اقدام به تعویض برد شما کرده و تعمیر برد هارد مکستور شما با موفقیت به پایان خواهد رسید.

مجموعه ایمن هارد برای راحت‌تر شدن مراحل تعویض برد هارد مکستور برای مشتریان خدمات تعویض رام را رایگان انجام میدهد.

فروشگاه برد هارد اکسترنال اینترنال

سوختن برد هارد مکستور

یکی از رایج‌ترین خرابی‌ها در هارد سوختن برد هارد است. اگر شما متوجه ایراد و یا مشکلی در هارد خود شدید، و یا اینکه بوی سوختگی از هارد احساس کردید ممکن است برد هارد شما سوخته باشد که این خرابی دلایل مختلفی دارد که در زیر به دلایل خرابی برد هارد سیگیت می‌پردازیم.

دلایل خرابی برد هارد سیگیت

خرابی سوکت هارد مکستور

در برخی از موارد ممکن است که بدلیل فشار زیاد، اتصال اشتباه و یا ضربه سوکت هارد شما دچار مشکل شود که در این صورت نسبت به مقدار خرابی و یا مدل هارد سوکت هارد را تعمیر و یا نیاز به تعویض سوکت باشد. توصیه میکنیم در صورتی که به این مشکل خوردید به مقاله تعمیر و تعویض سوکت هارد سر بزنید.

اتصال اشتباه کابل

تماس ناصحیح برد با سوکت‌ها، پین‌ها یا دیگر قطعات مانند هد و موتورها می‌تواند باعث ایجاد اختلالات در ارتباط و عملکرد درست برد شود.

افزایش ولتاژ

افزایش ولتاژ غیرمنظم به برد می‌تواند سوختگی و خرابی در قطعات الکترونیکی آن را ایجاد کند.

سقوط فیزیکی

اگر هارد دیسک سقوط کند، این می‌تواند باعث خرابی برد و قطعات الکترونیکی آن و حتی خرابی هد هارد شود.

الکترواستاتیک

تخلیه الکترواستاتیکی ناخواسته به برد هارد می‌تواند باعث خرابی در قطعات الکترونیکی آن شود.

اشکال در تغذیه برق

اشکال در تغذیه برق می‌تواند باعث خرابی برد و قطعات الکترونیکی آن شود.

حرارت و گرما

اگر هارد دیسک تحت فشار یا حرارت زیاد قرار گیرد، ممکن است باعث سوختن قطعات روی برد شود.

عیب ساختاری

ممکن است در فرآیند تولید، قطعاتی با عیب تولید شده باشند که به مرور زمان منجر به خرابی می‌شوند.

نقص در برقراری ارتباطات

اگر ارتباط بین برد و دیگر قطعات برقرار نشود، ممکن است برد هارد به درستی کار نکند.

در صورتی که نوسان برق کم یا متوسط باشد هارد با تعمیر یا تعویض برد راه می‌افتد، اما اگر شدید باشد هارد باید جراحی و ریکاوری شود. پیشنهاد میشود تست، تعمیر و ریکاوری توسط متخصص انجام شود.

خیر در صورتی که نوسان برق فقط به برد هارد خورده باشد با تعمیر یا تعویض برد، هارد سالم می‌شود و اطلاعات روی هارد می‌ماند و می‌توان دوباره از آن استفاده کرد.

هرگونه کپی برداری از مقاله مراحل تعمیر و تعویض برد هارد مکستور Maxtor بدون ذکر لینک منبع مجاز نمیباشد.
نویسنده : آرین آرمیون
منابع : تجربیات تیم ایمن هارد

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (1 امتیاز)