فرمت شدن هارد اکسترنال بعد از اتصال به تلویزیون هوشمند

فرمت شدن هارد اکسترنال با تلویزیون

فرمت شدن هارد اکسترنال با تلویزیون از مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شده باشید. گرچه بسیاری از تلویزیون‌های باکیفیت‌تر فیلم‌ها و موسیقی دیجیتال را مستقیماً از هارددیسک‌های متصل پخش می‌کنند) البته تا زمانی که فرمت فایل‌ها پشتیبانی شوند) اما برای فرمت‌های پشتیبانی‌نشده، استفاده از سایر دستگاه‌ها مانند هارد اکسترنال ضروری است.
ساده‌ترین راه برای اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون استفاده از USB است. اکثر تلویزیون‌های جدید دارای یک یا چند پورت USB برای اتصال فلش مموری یا هارد اکسترنال هستند. بااین‌حال اگر تلویزیون شما دارای پورت USB نیست، نمی‌توانید هارد اکسترنال را متصل کنید.
پس از اتصال درایو، فایل‌های سازگار روی دیسک سخت با استفاده از برنامه کاوشگر فایل داخلی تلویزیون در دسترس خواهند بود. اکثر تلویزیون‌ها با فرمت FAT32 و NTFS سازگاری دارند؛ بنابراین ممکن است هارد اکسترنال خود را از طریق کابل USB به تلویزیون وصل کنید؛ ولی اطلاعات را نمایش ندهد یا با مشکلاتی که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم، مواجه شوید.
برای رفع برخی از این مشکلات هارد، نیاز به تعمیر یا ریکاوری هارد اکسترنال است. در صورتی هم که مشکل هارد بسیار جدی باشد، برای تعمیر یا ریکاوری آن باید از مراکز تخصصی تعمیر و بازیابی هارد، مانند شرکت ریکاوری هارد کمک گرفت.

اطلاعات را در تلویزیون نشان می‌دهد ولی در کامپیوتر نشان نمی‌دهد

اطلاعات را در تلویزیون نشان می‌دهد؛ ولی در کامپیوتر نشان نمی‌دهد

 ممکن است پس از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون هوشمند و جداکردن آن و وصل کردن به کامپیوتر یا لپ‌تاپ، پیغام ارور فرمت دریافت کنید، در این حالت باید هوشمندانه رفتار کنید. بدین معنی که اگر اطلاعات شما مهم هستند، به‌هیچ‌عنوان فرمت نکنید. این کار باعث می‌شود اطلاعات شما آسیب ببینند. اما اگر اطلاعات شما مهم نیستند، می‌توانید عمل فرمت را انجام دهید.

بعد از متصل‌شدن به تلویزیون ارور فرمت می‌دهد

در صورتی که فایل سیستم توسط تلویزیون پشتیبانی نشود، ارور فرمت می‌دهد. برخی از کاربران بدون توجه به اخطار تلویزیون فوراً دکمه تایید را می‌زنند و هارد اکسترنال کاملاً فرمت می‌شود و اطلاعات آنها از بین می‌رود. در واقع عدم پشتیبانی تلویزیون از راه‌انداز اولیه یا MBR یا GPT هارد اکسترنال باعث می‌شود این اتفاق روی دهد.

بعد از اتصال به تلویزیون فرمت شده است

برخی کاربران هارد اکسترنال خود را به تلویزیون می‌زنند و پس از اتصال به لپ‌تاپ متوجه می شوند که اطلاعات آنها پاک شده است. دلیل این امر آن است که تلویزیون ساختار هارد اکسترنال را قبول نمی‌کند و آن را فرمت می‌کند تا اطلاعات را انتقال دهد.
در صورت مواجه با این مشکل اگر اطلاعات جدیدی داخل هارد ریخته نشود، هارد قابل بازیابی و ریکاوری است. در غیر این صورت و در صورتی مقدار کمی اطلاعات داخل هارد ریخته شود، ممکن است اطلاعات با همان فولدر بندی برنگردد. پس از انتقال اطلاعات جدید به هارد فرمت شده جدا خودداری کنید.

بعد اتصال تلویزیون هارد هنگ می‌کند

بعد از اتصال به تلویزیون هارد هنگ می‌کند

 گاهی مواقع هارد پس از اتصال به تلویزیون خیلی نرمال کار می‌کند، ولی ناگهان در حین اجراکردن فایل‌ها سرعت آن به‌شدت کاهش می‌یابد و هنگ می‌کند و پس از اینکه دوباره به سیستم وصل می‌شود، هارد شناسایی نمی‌شود. در صورتی که با مشکل هنگ کردن هارد یا شناسایی نشدن هارد روبه‌رو شدید، از دستکاری آن بپرهیزید و نگران نباشید. ما در شرکت ریکاوری هارد اطلاعات هارددیسک شما را به بهترین نحو بازیابی خواهیم کرد.

پس از اتصال به تلویزیون هارد شناسایی نمی‌شود

 هنگام شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون پیغام Not Recognized روی نمایشگر نشان داده می‌شود. در این حالت چراغ هارد اکسترنال روشن می‌شود؛ ولی درایو هارد و اطلاعات آن نمایش داده نمی‌شوند. شایع‌ترین دلیل نشناختن هارد اکسترنال در تلویزیون‌های هوشمند، عدم اتصال صحیح کابل به پورت تعبیه شده در دستگاه است. پس از اینکه از اتصال صحیح کابل به پورت تلویزیون اطمینان حاصل کردید، موارد زیر را بررسی کنید.
محدودیت‌های اندازه یا عدم هماهنگی فضای هارد اکسترنال با نوع مدل تلویزیون از عوامل دیگری هستند که در عدم شناسایی هارد پس از اتصال به تلویزیون نیز تأثیر دارند؛ بنابراین نوع مدل تلویزیون و میزان حجم تعیین شده برای حافظه آن در شناسایی و خواندن هارد نقش اساسی دارند.
مشکلات و ناهماهنگی‌های نرم‌افزاری نیز عامل دیگری در شناسایی‌نشدن هارد در تلویزیون هوشمند است. البته طبق سیستم عامل دستگاه اقدام بررسی ساختار فایل سیستم های هارد و فایل سیستمی که تلویزیون ساپورت می‌کند را انجام دهید.

 در صورتی که هارد به طور کامل شناسایی نمی‌شود ممکن است هارد دچار مشکل سخت‌افزاری یا میان‌افزاری شده باشد که در این حالت به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله ریکاوری هارد را مطالعه نمایید.

بعد از دست دادن اطلاعات چه اقدامی باید انجام داد

بعد از پاک شدن اطلاعات چه اقدامی باید انجام داد

 اگر به هر دلیلی هاردتان فرمت شد یا اطلاعات آن پاک شد و نیاز به بازیابی و ریکاوری اطلاعات داشتید، خودتان اقدام به بازیابی نرم افزاری هارد اکسترنال نکنید. چرا که این کار تخصصی بوده و هر گونه اشتباهی هر چند کوچک می‌تواند منجر به نابودی تمام یا بخشی از اطلاعات شما شود.
بهترین راه‌حل ریکاوری اطلاعات مراجعه به مراکز تخصصی ریکاوری و بازیابی اطلاعات است که در این زمینه می‌توانید از خدمات شرکت ریکاوری هارد استفاده کنید. این شرکت با استفاده از آخرین تجهیزات روز دنیا اطلاعات هاردهایی را که به هر دلیلی از دست رفته‌اند یا خراب شده‌اند را بازیابی می‌کند.

 توصیه می‌شود قبل از زدن هارد به تلویزیون، موبایل یا هر دستگاه دیگری به‌غیراز رایانه یا لپ‌تاپ حتماً از اطلاعات خود بک‌آپ داشته باشید.
در غیر این صورت اگر ریسک‌پذیر نیستید و نمی‌خواهید اطلاعات خود را به خطر بیندازید، یک هارد مخصوص برای استفاده در تلویزیون و یک هارد اکسترنال دیگر برای استفاده در کامپیوتر یا رایانه شخصی خود تهیه کنید تا با مشکل فرمت شدن هارد اکسترنال پس از اتصال به تلویزیون مواجه نشوید.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (10 امتیاز)