تعمیر هارد

تعمیر هارد

هارد بصورت کلی به چند دسته تقسیم می شود که می توان از اجزای اصلی آن به برد ، هد ، پلتر و غیره اشاره کرد و برای اطلاعات بیشتر در مورد اجزای هارددیسک میتوانید به مطلبی که توسط تیم فنی آپاو نوشته شده است مراجعه کنید و اطلاعاتی را کسب کنید.

تعمیر هارد دیسک در مراکز بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارددیسک بدین معنی می باشد که تعمیر هارد دیسک شما مهم تر از اطلاعات داخل هارد می باشد و اما اگر اطلاعات هارد شما مهم می باشد میبایست هرکاری که میتوان برای اطلاعات آن کرد و اطلاعات را از آن بیرون کشید و بعد بدنبال تعمیر هارد رفت . تعمیر هارد در صورتی ارزش دارد که هارد بعد از خروج از مجموعه به مشکل نخورد و در صورتی که کارشناسات تشخیص دهند که آن هارد مثل اول کار نمیکند و نمیتوان اطلاعات در آن ریخت و یا اطلاعات از آن بدون مشکل و یا افت سرعت برداشت به مشتری اعلام خواهد شد که هارددیسک غیر قابل تعمیر می باشد و یا اینکه هارد ارزش تعمیر ندارد. هارد در شرایطی که هد آن خراب شده باشد و یا اینکه هد هارد ضعیف شده باشد و یا اینکه هارد دچار بدسکتور فیزیکی و یا اینکه هارد بدسکتور لاجیکالی غیر قابل رفع شده باشد که نتوان آن را رفع کرد که در این حالت تنها کاری که می شود کرد ، برای اطلاعات آن است که شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هاردهای دارای بدسکتور و انواع بدسکتور به بخش مربوطه مراجعه نمایید و از آن استفاده کنید.

تعمیر هارد

تعمیر هارد

برد هارد

برد هارددیسک وظیفه برق رسانی و و انتقال دیتا به هد ها و پلترهای هارد را دارد .  برد هارددیسک یکی از اساسی ترین قطعات هارد می باشد که دیده شده در برخی از موارد بعد از خراب شده برد هارددیسک به هد هارد نیز نوسان برق می زند و امکان دارد که بعد از سوختن برد ، هد هارد نیز بسوزد و حتی بعد از تعویض برد ، هارد بصورت اول برنگردد و صدای تق تق از هارد شنیده شود و امکان دارد که تعمیر هارد غیر ممکن شود.

تعویض برد : هارد شما بعد از پیدا کردن برد مشابه و تعویض برد نیاز به تعویض آی سی رام هم دارد وگرنه برد هارد بصورت درست تعویض نشده و دیتکت نخواهد شد.

سوختن برد : هارد شما امکان دارد بعد از نوسانات شدید برق دچار سوختگی برد شود و یا اینکه در هاردهای 3.5 اینچ و یا 2.5 اینچ اینترنال جابجا زدن کابل پاور و دیتا امکان دارد سبب سوختن برد هارددیسک شود و یا اینکه اگر قطعه تبدیل شما بدرستی کار نکند امکان دارد برق را با ولتاژ های غیر متعارف به برد هارد برساند و دچار خرابی شود و یا خرابی در پاور کامپیوتر و یا اتصالی کابل های درون کامپیوتر و ….. که موجب سوختن برد هارد می شود که شما میتوانید برای اطلاعات دقیقتر به بخش سوختن برد هارد بروید و اطلاعات دقیقتری کسب نمایید

تعمیر هارد

تعمیر هارد

هد هارد

هد هارد به 2 بخش اصلی تقسیم می شود که یکی آرم هد و دیگری هد هارد نام دارد . آرم هد : همان بازوی نگه دارنده هد است که  به وسیله ی آن هد بر  روی سطح پلتر می رود که میتواند به کمک چرخش پلتر و تکان های هارد تمام سطح پلتر را بخواند . هد : یک قطعه بسیار کوچک در سر آرم هد می باشد ک وظیفه خواندن و یا نوشتن اطلاعات را بر روی سطح پلتر را دارد . فاصله هد با پلتر بسیار کم است (فاصله میکرونی دارد ) و کوچکترین ضربه ای ممکن است بر روی پلتر خط بیندازد .

ضعیف شدن و یا خرابی هد : هد هارددیسک ممکن است بر اساس ضربه و تکان های شدید به مشکل بخورد

جراحی هارد : جراحی هارد بر 2 قسمت تقسیم می شود . 1 – هد هارد بصورت کامل خراب شده یعنی 1 یا چند هد بصورت کامل خراب شده اند که در این حالت باید هارد خراب با یک هارد سالم مشابه که برخی از سریال نامبر ها  و مدل ها و حتی در بعضی از مدل ها تاریخ ساخت آن هم یکی باشد تا بتوان آن هارد را جراحی کرد و بعد از جراحی بسته به برند هارد بین 60% تا 90% احتمال بازیابی اطلاعات آن می باشد 2- در حالت دوم هد هارد گیر کرده و احتمال خراب شدن کامل هد هارد نیز وجود دارد . لازم به ذکر است که اگر هارد شما دچار مشکل هد شده باشد دیگر قابل تعمیر نیست و ارزش تعمیر ندارد تنها کاری که می توان کرد برای اطلاعات آن است و این مراحل تنها برای مشتریانی که اطلاعات هارددیسک آنها مهم میباشد  انجام میگیرد . اگر بدنبال اطلاعات بیشتر در این باره هستید می توانید به بخش جراحی هارد مراجعه کنید و یا اگر هرگونه سوالی در این باره دارید با کارشناسان تیم آپاو تماس حاصل فرمایید .

تعمیر هارد

تعمیر هارد

پلتر هارد

پلتر هارددیسک یا همان دیسک هارد صفحه هایی هستند که در داخل هارد هستند و جنس پلتر ها از شیشه و آلومینیوم می باشد و آلیاژی بر روی آن کشیده شده است و وظیفه آنها ذخیره سازی اطلاعات می باشد و تمامی اطلاعات درون پلترها ذخیره می شوند . اگر پلتر هارد صدمه ای نبیند تقریبا برای اطلاعات هارد میتوان اقدامی انجام داد حتی اگر هارد بر اثر خرابی شدید هد به مشکل بخورد و روی پلتر اثری نگذارد قابل ریکاوری اطلاعات می باشد زیرا فاصله بین هد و پلتر بسیار کم است و فاصله ای برابر با 51میکرون دارد ولی اگر برای پلتر مشکلی پیش بیاید و حتی کوچکترین خط و یا اثر انگشتی و حتی گرد و خاکی بر روی پلتر بشیند دیگر آن هارد قابل ریکاوری نمیباشد .

فریمور هارد

فریمور هارد ، میان افزار و یا همان سیستم عامل هارد می باشد که رابط بین سخت افزار و نرم افزار هارددیسک میباشد .

نشان دهنده خرابی فریمور هارد میتواند موارد زیر باشد : خطای دیتکت نشدن هارد – خطای   S.M.A.R.T – هارد کند می شود – نمیتوان اطلاعات را از روی هارد برداشت و یا اطلاعاتی درون آن ریخت – هارد فرمت نمی شود و ….

اصلاح فریمور هارد بوسیله دستگاه های تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات هارد PC3000  یا MRT  انجام میگیرد . اگر فریمور هارد اشتباه زده شود میتوان گفت که در اکثر مواقع هارد روسن نمی شود بصورتی که انگار برد هارد سوخته است.

لازم به یاد آوری است که مجموعه آپاو از بروزترین و قویترین دستگاه های موجود در دنیا برای تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد مشتریان استفاده می کند.

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5 - (2 امتیاز)