5/5 - (2 امتیاز)
تعمیر هارد با برد خراب

تعمیر هارد با برد خراب

تعمیر هارد با برد خراب ، یکی از خدمات تخصصی مجموعه ایمن هارد می باشد. کارشناسان مجرب و دارای تخصص در این مرکز، از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ای برای انجام این کار استفاده می کنند. از آنجا که هارد محل ذخیره ی اطلاعات کاربر است، تیم آپاو نهایت تلاش خود را در نگهداری این اطلاعات به کار می گیرند. در صورتی که برد این قطعه دچار مشکل شده باشد، تعمیر آن نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای است. در ادامه، نکاتی را در مورد تعمیر هارد با برد خراب به شما عزیزان ارائه می دهیم.

خدمات ما در تعمیر هارد با برد خراب

  • ترمیم سوختگی فیوز برد هارد بر اثر نوسان  ولتاژ
  • تعمیر مدار TVS ورودی پاور هارد با برد خراب
  • رفع مشکلات رام هارد با برد خراب
  • تعمیر و تعویض چیپ پاور و المان های سوخته ی هارد با برد خراب
  • تعمیر شکستگی کانکتور آی دی ای در هارد با برد خراب
  • تعمیر شکستگی کانکتور ساتا SATA PCB در هارد با برد خراب
  • ترمیم شکستگی المان الکترونیکی روی برد هارد
  • تعمیر تخصصی سوختن چیپ اصلی در هارد با برد خراب
مجموعه ایمن هارد، با هدف ارائه ی خدمات تخصصی در زمینه ی بررسی و ترمیم این قطعه راه اندازی شده است. مجرب ترین کارشناسان هارد در این واحد، تعمیرات تخصصی قطعه ی مورد بحث را انجام می دهند. تعمیر هارد با برد خراب، یکی از اصلی ترین خدمات این واحد محسوب می شود. لازم به ذکر است که کلیه ی مراحل این فرایند، با استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و مدرن انجام می گردد. نکته ی حائز اهمیت این است که در واحد تعمیرات هارد، توجه ویژه ای به محتویات هارد شده و در صورت حذف شدن، عملیات بازیابی اطلاعات در نهایت تعهد و امانت داری انجام می گردد.

مشکلات قابل تعمیر هارد با برد خراب

سوختن مدار TVS

گاهی دراثر خرابی منبع تغذیه کامپیوتر، ولتاژ نامناسب به برد هارد دیسک وارد شده و مدار TVS جهت محافظت از دیگر قطعات می سوزد. جالب است بدانید که این مدار از چندین دیود و مقاومت تشکیل شده است. لازم به ذکر است که تعمیر برد خراب دراین حالت، تخصص بالایی را می طلبد و انجام آن به دست افراد ناشی، ممکن است موجب بروز مشکلات جبران ناپذیری در هارد دیسک شود.

بزن بریم!  تعمیر و تعویض سوکت‌ هارد اکسترنال

خرابی آی سی رام برد

یکی دیگر از مشکلات قابل تعمیر هارد با برد خراب، خرابی آی سی برد می باشد. آی سی برد قطعه ای است که اطلاعات اولیه جهت عملیاتی شدن هارد دیسک در درون آن تعبیه شده است. فراموش نکنید که بروز مشکل در این قطعه و خرابی آن، می تواند منجر به پاک شدن اطلاعات شما شود در حالی که دیگر امکان ریکاوری وجود ندارد.

سوختن چیپ پاور

بر روی تمامی انواع برد هارد، یک آی سی خاص وجود دارد که وظیفه کنترل و ساخت ولتاژ و سیگنال های متفاوت در هارد را بر عهده دارد. سوختن این آی سی که به چیپ پاور معروف است، می تواند بر اثر نوسانات خارجی و یا داخلی خود هارد دیسک صورت گیرد. در تعمیر هارد با برد خراب، به این قطعه توجه بسیاری می شود.

سوختن چیپ اصلی

با توجه به این که چیپ پردازشگر اصلی هارد قابل برنامه ریزی می باشد، بروز خطا در برنامه ریزی آن موجب سوختن چیپ می شود. البته در این حالت هیچگونه سوختگی فیزیکی و ظاهری بر روی برد دیده نمی شود اما هارد دیسک مورد نظر با چنین بردی کار نخواهد کرد.

خرابی سوکت در برد

سوکت های موجود در برد هارد، شیارها و برآمدگی های خاصی دارند که به کاربر امکان اتصال کابل پاور و دیتا به هارد را در یک جهت خاص می دهد. در صورت شکستن این سوکت ها، ممکن است اتصال کابل های رابط به این قطعه دچار مشکل شود. نکته ی مهم اینکه گاهی حتی شکستگی سوکت و اتصالات بد کابل ها و سر سوکت ها به هم نیز می تواند آسیب جدی به هارد وارد نماید. لذا توصیه می کنیم در صورت بروز این مشکل، هرچه زودتر نسبت تعمیر برد خراب اقدام نمایید.

مهم ترین وظیفه هارد دیسک

وظیفه اصلی نگهداری تمامی داده های درون سیستم می باشد. تمام داده های اطلاعاتی برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال می شود و تا زمانی که حذف نشوند بر روی سکتورها در مکان خود باقی خواهد ماند.

منظور از سکتور چیست؟ هر سکتور مقداری از اطلاعات را ذخیره می کند که این اندازه برای هارد دیسک معمولاً ۵۱۲ بایت و برای دیسک های نوری معمولاً ۲۰۴۷ بایت است. اندازه همه سکتورها با هم برابر است. هارد دیسک های جدید از سکتورهای ۴۰۹۶ بایتی استفاده می کنند.

هارد دیسک ها و کاست ها

تا چندی پیش استفاده از نوار رایج بود، اما امروزه هارد دیسک ها جای خود را در بازار و بین مشتریان محکم کرده اند. آن ها اطلاعات دیجیتال را به یک فرم همیشگی ذخیره می کنند و این باعث شده که در هنگام قطع برق اطلاعات کامپیوترها پاک نشود.

بزن بریم!  تعمیر برد هارد توشیبا

هارد دیسک ها که به آن دیسک گردان گفته می شد یک صفحه دایره ای سخت دارند و با یک سطح آلومینیومی یا شیشه ای که با لایه ای مغناطیسی پوشانده شده و به پلاتر معروف هست، ذخیره می گردد و قادر خواهد بود میدان مغناطیسی را نگه دارد، که البته برخلاف لایه پلاستیکی انعطاف پذیر در فلاپی ها و کاست ها هست.

البته هارد دیسک تفاوت خاصی با یک نوار کاست در حالت معمولی ندارد. هم هارد دیسک و هم نوار کاست از یک روش برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند.

رای ها
امتیاز مقاله
دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها